Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Lanos ) szarpie, nie równo ciągnie, "ma czkawkę"



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esperowy

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: espero 1.5 lanos 1.6
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 28 Lip 2010, 22:14
Temat postu:

szarpie, nie równo ciągnie, "ma czkawkę"


Witam


Na wstepie chciałem zaznaczyć, że przeszukałem archiwum i nie znalazłem odpowiedzi rozwiązującej mój problem (...)

Mój problem dotyczy lanosa 1.6 16V a polega na tym, że:


podczas jazdy - przy utrzymywaniu pedału gazu na stałym poziomie (praktycznie w całym zakresie obrotów ...najczęściej od 1500 - 3500 obr/min), samochód nie jedzie płynnie tylko ...szarpie - dostaje coś w rodzaju czkawki.

Objaw ten jest tym bardziej intensywny (wkurzający) im silnik jest cieplejszy...

Podczas postoju samochodu i przy próbie utrzymywania stałej prędkości obrotowej ...też podobne objawy tj. obroty delikatnie skaczą (czkawka) w zakresie +/- 100 obr. co podczas jazdy oznaczałoby w/w szarpanie i brak płynności.....

Podczas jazdy ...na ciepłym silniku - przy próbie gwałtownego przyspieszenia (...) można się nieźle wkopać, bo silnik dostaje takiego doła, że szkoda gadać (...)

Jestem już mocno zmęczony tą usterką , bo byłem u trzech mechaników i żaden nic nie potrafi poradzić (nie znają się na lanosach)


Wymieniłem: kable, świece, s. krokowy i nic. Komputer nie wywala żadnego zapamiętanego błędu.


Podejrzewam, że gdzieś może łapaś ślepe powietrze, albo coś nie kontaktuje na jakimś przewodzie.


Przyznam się, że moja wiedza na ten temat się skończyła.
Swoje espero 1.5 znam na wylot - tutaj ..dopiero się uczę.


Z góry dziękuję za ew. podpowiedzi.
Powrót do góry
esperowy

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: espero 1.5 lanos 1.6
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 30 Lip 2010, 18:33
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) szarpie, nie równo ciągnie, "ma czkawkę"


Ostatnio check wywalił błąd EGR'u

Zeby mieć 100% pewności ...EGR zaślepiłem od spodu - specjalnie na tę okazję przygotowaną podkładką z blachy 2 mm, a nie tylko ...kulkę od łożyska w wężyk podciśnieniowy......


Po tej operacji silnik lepiej się zbiera (wszak oddycha świeżym powietrzem) ale szarpanie nie ustało Sad


Wymieniłem też czujnik położenia przepustnicy ...i też nic Evil or Very Mad


K.............




Zastanawiam się czy ten problem ma podłoże "elektryczne" ...czy to może coś z paliwem ?


jakieś propozycje ?
Powrót do góry
esperowy

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: espero 1.5 lanos 1.6
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 22:43
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) szarpie, nie równo ciągnie, "ma czkawkę"


Naprawiłem !!!!!!!!!!!!!!!



Właściwie to z racji ZEROWEGO odzewu powinienem brać przykład olać sprawę i nic nie pisać !!!!!!!!!

Nie wierzę też, że nikt nie miał choćby jednej najmniejszej sugestii !!!!!!!!

Ech lanosiarze........






Jak ktoś miałby podobny przypadek to ...wskazane jest pociągnięcie nowych kabli (3 od czujnika położenia przepustnicy i 4 od silnika krokowego) wprost do komputera .
Ja ciągnąc nowe wiązki ...wpiąłem się poprzez ich lutowanie w oryginalne przewody - dublując je (bezpośrednio przy wtyczkach z jednej strony i bezpośrednio przy komputerze z drugiej strony).

Celem tego zabiegu było wyeliminowanie spadków napięć i błędów z odczytów parametrów jakie dochodzą do komputera na skutek oporów powstających na beznadziejnie cienkich koreańskich przewodzikach (oraz złączkach we wtyczkach).

Średnica nowych przewodów sygnałowych ...nie mniej niż 1mm2

Jednocześnie z w/w zabiegiem zamontowałem nowy czujnik położenia przepustnicy, bo stary choć sprawny - trochę szumiał (...).



Miłej zabawy.
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
kuba8484

Dyskutant



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Daewoo Lanos 1.5 8v SX 1999r/Toyota Yaris 1.3 vvti Sol 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:43
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) szarpie, nie równo ciągnie, "ma czkawkę"


Witam,ja uwaznie czytalem twoje wpisy na tym forum i sam borykalem sie z podobnym choc troche lagodniejszym problemem tzw czkawki,tylko ze u mnie bylo to tylko gdy auto jest zimne i na benzynie oraz dodatkowo auto jest dosyc slabe,na gazie jest tez srednio,ale po wymianie filtra paliwa poprawilo sie na benzynie a na gazie bez zmian.Ja mam silnik 1.5 8v wiec nie wiem czy ma to jakis wplyw ale sprawdze a Ty jak do doszedles do tego ze to wina elektryki??
Na przyszlosc zaloguj sie na autokacik.pl tutaj jest wszystko na temat Lanosa i ludzie sa kontaktowi..Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
esperowy

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: espero 1.5 lanos 1.6
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 22:39
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) szarpie, nie równo ciągnie, "ma czkawkę"


Cytat:
Ty jak do doszedles do tego ze to wina elektryki??


1) 260000 km espero z tym samym silnikiem,
2) ...dostałem qr...wicy serca Laughing




...Czy masz zamontowany przy komputerze selektor oktanów ?

...jeżeli nie to zamontuj na LO=95. Następnie zrób reset komputera, i po ok 10 km jazdy powinno być ok. [komputer musi się nauczyć]

Pytam czy masz ten selektor bo była partia lanosów w których je montowali a w innej partii ich nie montowali (zysk ok. 3,5 zł !!!!!) ...a widząc jacy użytkownicy tego forum są rozmowni i jakie mają problemy, to podejrzewam, że większość nie wie o co chodzi, a różnica w jeździe jest .........MASAKRYCZNA na korzyść oczywiście Laughing

pozdro !
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 22:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kuba8484

Dyskutant



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Daewoo Lanos 1.5 8v SX 1999r/Toyota Yaris 1.3 vvti Sol 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Sie 2010, 20:23
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) szarpie, nie równo ciągnie, "ma czkawkę"


Wiesz,szczerze to nigdy o czyms takim nie slyszalem,na komputerze pod maska w lewym gornym rogu jest komputer oraz komputer od gazu,Jesli mialbys mozliwosc wyslania jakiegos zdjecia na e-mail to bylo by super.Tez nie moge sobie z tym poradzic bo co sezon(lato)mam ten sam klopot,czuje ze auto chce jechac ale tak jakby cos mu przeszkadzalo...
Powrót do góry
gadu-gadu
esperowy

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: espero 1.5 lanos 1.6
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 11 Sie 2010, 23:08
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) szarpie, nie równo ciągnie, "ma czkawkę"


...tak przypuszczałem że nikt nie ma pojęcia o co chodzi


Komputer samochodu masz pod maską ? a nie pod siedzeniem ? ...no nie ważne - gdziekolwiek by on nie był, to Koreańce wszędzie wszystko wkładali takie samo...


Wybacz - nie chcę mi się pisać. Poniżej podam Tobie link do mojego esperowego forum, na temat właśnie tego selektora oktanów.
Jest tam wszystko łopatologicznie wytłumaczone. Obecnie wątek ma 21 stron ...od 3 - 4 strony temat zaczyna się rozkręcać.

Zainteresowanie tematem niech zobrazuje ilośc stron: 21 o samym tylko selektorze oktanów.
To całe Wasze Lanosowe forum ma aż ...8 stron Laughing

Link:
http://motonews.pl/sh_forum.php?op=fvt&t=57766&c=26&hq=selektor+oktan%F3w&f=17


miłej lektury
pzdr.
Powrót do góry
kuba8484

Dyskutant



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Daewoo Lanos 1.5 8v SX 1999r/Toyota Yaris 1.3 vvti Sol 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 16:24
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) szarpie, nie równo ciągnie, "ma czkawkę"


Owszem komputer jest pod siedzeniem,i wystajaca wtyczka miala wpieta wtyczke PB 95....wiec nie wiem czy to dobrze czy zle,moze mozna kupic PB 98??
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Lanos »

Opinie o samochodach Daewoo Lanos - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System