Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Espero ) Espero gotuje sie woda



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Espero ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gostek37

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Daewoo espero 1.8 CD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Lip 2010, 12:59
Temat postu:

Espero gotuje sie woda


Witam serdecznie moze ktos moze mi cos podpowiedziec poniewaz mam taki probem ze gotuje mi sie woda w ukladzie chlodzenia temperatura na wskazniku jest powyzej 90 stopni wtedy dopiero wlacza sie wiatrak ale plyn juz zdarzy w chlodnicy sie zagotowac jaka tego moze byc przyczyna?? czujniki temeratury ten co idzie do komputera na 2 kabelki wymieniany 2 razy wiec to pewnie nie to. jak podlaczylem wiatrak na krotko i chodzil non stop wszystko bylo ok wiec wnioskuje ze to nie uszczelka itd tylko problem z za pozno wlaczajacym sie wentylatorem czy ktos moze jakos pomoc podpowiedziec co z takim czyms mozna zrobic? dodam jeszcze ze spieniona woda wraca z chlodnicy do zbiorniczka tym wezykiem i nieraz wywala ja przez zbiorniczek jak sie wlaczy w tym momencie wiatrak na krotko to woda sie uspokaja i jest ok, POMOCY
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sob 17 Lip 2010, 20:39
Temat postu:

Re: ( Daewoo Espero ) Espero gotuje sie woda


Myślę, że przyczyną może być zaszajsowany brudem układ chłodniczy, złe działanie termostatu ( należy wymienić) ,a w ostateczności - początki wydmuchiwania uszczelki pod głowicą. ( aby to sprawdzić, należy zmierzyć ciśnienie w cylindrach)
Powrót do góry
gostek37

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Daewoo espero 1.8 CD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Lip 2010, 13:07
Temat postu:

Re: ( Daewoo Espero ) Espero gotuje sie woda


termostat raczej odpada bo wogole go nie mam chlodnice wyciagalem i czyscilem soda i octem:) podobno cisnienie mil niedawo sprawdzane i ma 10 (ale to nie przezemnie wiec moze byc innaczej) a jezeli to nie uszczelka to moze byc jakas jeszcze przyczyna? miedzy reflektorem i a filtrem na bocznej sciance znalazlem do plachy przytwierdzone jakies takie 2 podlozne prostokaty jakby z jakiegos kamienia czy cos i jeden z nich jest leko ukruszony z tammtad tez odchodza jakies kabelki moze to prrzez to chociaz niewiem co to jest
Powrót do góry
gadu-gadu
gostek37

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Daewoo espero 1.8 CD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Lip 2010, 23:13
Temat postu:

Re: ( Daewoo Espero ) Espero gotuje sie woda


Witam ponownie zauwazylem ze u mnie jak juz wlaczy sie wiatrak ( ale w za wysokiej temperaturze) to kreci sie wolniej niz jak poprostu odepne czujnik czy to moze byc jakas przyczyna?? wiatrak sie wlacza dopeiro przy temperaturz epokazanej na zdjeciu. czekam na jakies rady co moge jeszcze zrobic? http://w122.wrzuta.pl/obraz/8swyY0VB16T/p300710_18.29 <---zdjecie
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Espero ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Espero »

Opinie o samochodach Daewoo Espero - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Espero ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System