Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Nexia ) Duszenie silnika w NEXI 1,5 8v



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Nexia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcelinho2

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Daewoo Nexia 1,5 8v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Cze 2009, 18:55
Temat postu:

Duszenie silnika w NEXI 1,5 8v


Witam!

Mam od jakiegoś czasu strasznie denerwujący problem z moim autkiem...
Mianowicie podczas jazdy auto lubi się dusić. Zwykle od 3-ego do 5-tego biegu przy dodawaniu gazu. Auto traci na chwile moc , zaczyna się dusić szarpać, jedyne co pomaga w takim wypadku to puszczenie nogi z gazu lub redukcja biegu. ( co ciekawe auto nigdy mi nie zgasło podczas jazdy i tego duszenia)Jeżeli chodzi o to przy jakich obrotach lubi się dławić to nie umiem odpowiedzieć gdyż z tym jest różnie. Czasem przy 3 tys a czasem nawet przy 2tys. Dodam jeszcze,że jakieś trzy tygodnie temu byłem w dawnym Polmozbycie teraz to sie nazywa chyba Małopolskie Centrum Motoryzacji na ul. Radzikowskiego w Krakowie. Na początku "elektryk" stwierdził ,że komputer przez który podpina się do silnika samochodu nie działa ale wg niego do wymiany nadają się świece oraz kable. Słuchając tego zdecydowałem się na wymianę. Wymieniłem wszytskie świece, kable i jeszcze cewke zapłonu. Za wszystko 260zł. Niestety problem nadal istniał! Pojechałem drugi raz gdy ich komputer działał. Wyskoczył błąd sondy Lambda. Zdecydowałem się na wymianę i kolejne 200zł w plecy. Nadal nic nie pomogło!!! Zwrotu pieniędzy nie mogłem się doprosić!I zmagam się cały czas z tym problemem. Mechanik rozkłada ręce twierdząc ,że nie ma bladego pojęcia co może być przyczyną.
Reasumując:
wymieniłem świece , kable, cewkę zapłonu, sondę Lambda.

Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?

Proszę o pomoc! Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Stanislaw-58

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieruń
Posiadane auto: Nexia
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Sie 2009, 19:32
Temat postu:

Re: ( Daewoo Nexia ) Duszenie silnika w NEXI 1,5 8v


Jeżeli wymieniłeś cewkę w aparacie zapłonowym i nie pomogło to wymien moduł zapłonu jest w aparacie zapłonowym koszt 95 zł z przesyłką a wymienic jest tak prosto 15 min roboty
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Nexia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Nexia »

Opinie o samochodach Daewoo Nexia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Nexia ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System