Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Lanos ) Wymiana przednich amortyzatorów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marco100

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 19:52
Temat postu:

Wymiana przednich amortyzatorów


Witam.
Czy ktoś z Was wymieniał amortyzator przedni w Lanosie. Do kupienia są tylko wkłady. No i mam pytanie. Jak jest zamontowany ten wkład do kolumny? Jak go wyjąć ?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
kuba8484

Dyskutant



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Daewoo Lanos 1.5 8v SX 1999r/Toyota Yaris 1.3 vvti Sol 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 15:18
Temat postu:

??


Witam,wymiana amorow w lanosie to nie taka prosta sprawa,po pierwsze konieczne jest posiadanie stojaka do demontazu sprezyn,bez tego nie rozbiezesz "mcphersona",ktory uprzednio trzeba zdemontowac z samochodu.
Do nowych amortyzatorow koniecznie dokup poduszki z lozyskami ktore mieszcza sie w gornej czesci amortyzatora(pod maska silnika)..Powiem tak,gdy zobaczylem w instrukcji ile jest rozbierania,demontazu i wszelkiego rodzaju zawilosci mechanicznych zwiazanych z wymiana oraz dokupienia odpowiednich do tego narzedzi,to zlecilem ta naprawe w malym warsztaciku,pod Warszawa i,kosztowalo mnie to 100zl,za amory dalem 350 plus poduszki 100zl.Radze tez kupowac i wymieniac cztery bo albo nowe dobija stare dwa albo na odwrot,oczywiscie konieczn e jest ustawienie zb ieznosci po wymianie.
To tak w skrocie:)Pozdrawiam,napisz jak sie uporales..
Powrót do góry
gadu-gadu
emka

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuj-pom

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 20:11
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Wymiana przednich amortyzatorów


a kolega kuba jakiej firmy poleca te amorki? bo ja właśnie tez sie zastanawiam na zmiana wszystkich amorkow, bo jakis rok temu wymieniłem na tyle na jakies z allegro za 35zl za szt (podobno oryginal) a juz widze i czuje ze sa do wymiany, przy 4 osobach samochod mocno sie buja na tyle, wymiana na tyle nie jest tak trudna jak na przedzie ale jak kolega pisze nie warto sie w to bawic za kilnanascie zloty, szkoda nerwow i zdrowia


pozdro
_________________
Lanos HB 1,5 8v Pb+LPG, 1998r
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
Marco100

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 20:38
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Wymiana przednich amortyzatorów


Pytałem się tylko jak jest mocowany wkład amora w kolumnie McPhersona. Trzeba go wybijać czy wykręcać a może jeszcze inaczej? Chodzi mi tylko o ten szczegół.
Poza tym to wymiana nie jest skomplikowana. Mam do swojej dyspozycji warsztat z kluczami ,ściągaczami i podnośnikiem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
kuba8484

Dyskutant



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Daewoo Lanos 1.5 8v SX 1999r/Toyota Yaris 1.3 vvti Sol 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Kwi 2009, 15:15
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Wymiana przednich amortyzatorów


[quote="emka"]a kolega kuba jakiej firmy poleca te amorki? bo ja właśnie tez sie zastanawiam na zmiana wszystkich amorkow, bo jakis rok temu wymieniłem na tyle na jakies z allegro za 35zl za szt (podobno oryginal) a juz widze i czuje ze sa do wymiany, przy 4 osobach samochod mocno sie buja na tyle, wymiana na tyle nie jest tak trudna jak na przedzie ale jak kolega pisze nie warto sie w to bawic za kilnanascie zloty, szkoda nerwow


Witam,ja kupilem cztery Sachs-y,tylko ze olejowe bo gazowe sa zbyt twarde na stoleczne ulice.Co do wymiany tylu to prawda ze jest ona na tyle prosta,ze mozna to zrobic we wlasnym zakresie,na zwylkym lewarku..
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 10 Kwi 2009, 15:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Lanos »

Opinie o samochodach Daewoo Lanos - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System