Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Matiz ) Zapala tylko na jednym cylindrze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yooky

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: Matiz 0.8 '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2019, 13:01
Temat postu:

Zapala tylko na jednym cylindrze


Matiz 0.8 '99 Friend
Zakupiony niedawno "na okazję". jeździł 2 msc i zaczeły się problemy.
-Przestał zapalać, tzn. rano zapalił przejachał 1 km. wyłączony, po 5 minutach już nie zapalił ( albo zapalał po ok 10 min kręcenia).
- z czasem było coraz gorzej, raz zapalił, a po chwili już nie
- z czasem jak już zapalił brak mocy ( dodając gaz - zdychał),(aku jak padał to po starcie wpadał w obrowy po 4 tyś, programowałem i ok z obrotami)
- obecnie nie pali już wcale
- pali tylko jak jest podłączony jeden cylinder, a jak tylko wepnie się kolejny kabel - zdycha , przy zapalaniu na więcej cylindrach kręci mocno i strzela trochę w wydech

- wymienione świece + kable + odma + filtr powietrza, aku
- iskra jest na każdym kablu ( pracuje na 1 cylindrze jak spinam iskrę z silnikiem na 2gim kablu to gaśnie)
- otworzony i przeczyszczona kopułka z paluchem, oraz przedmuchany czujnik optyczny z tarczą (czujnik z diodami tylko odchylony i prze)dmuchany
- cewkę tylko przedmuchałem i zaizolowałem od podszybia (od wilgoci, ale i tak nie ma bo stoi w garażu)
- odkręcony na śrubach aparat zapłonowy od wału i kręcony co 3 mm na boki i testowany - przy żadnym położeniu nie zapalił
- jak skręcałem kopułkę z paluchem sprawdziłem ( paluch w tej samej pozycji ( nie da się inaczej (DAC), a kopułkę nie przekręciłem o 180*), kable w podłaczone w odpowiedniej kolejności
- zakładam że błąd z kolejnością lub kątem iskry

Dzisiaj planuję odkręcić osłonę na pasku i sprawdzić kąt wg książki ( tzn rowki na pasku i zębatce + paluch na pierwszym cylindrze ( pierwsza świeca od rozrządu)

Nie jestem mechanikiem (A nie dojadę ( nie dopcham) do mechanika) więc podstawowe objawy mogę mylnie interpretować.
Co mogę sprawdzić ?
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Pią 25 Sty 2019, 22:45
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Zapala tylko na jednym cylindrze


Witaj na forum. Polecam przeczytanie regulaminu Smile

Sprawdzałeś masę? Objawy z wariowania obrotów z tym mi się kojarzą. Temat aparatu zapłonowego masz opisany w przypiętym poście, polecam zapoznać się z lekturą. Rozbierając aparat zapłonowy mam nadzieję, że nie odwróciłeś tarczki, poza złożeniem aparatu odwrotnie, to jeszcze jeden ze szczegółów. To, czy aparat trafia na cylindry możesz sprawdzić kręcąc wałem przy wykręconych świecach i porównując pozycję "palca" z górnym położeniem tłoka.
Czy check engine się świeci? Ecu coś widzi?
Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
yooky

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: Matiz 0.8 '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lut 2019, 21:20
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Zapala tylko na jednym cylindrze


Dzięki za sugestie które pomimo mojego zapewniania że to zrobiłem dobrze - okazały się słusznie.
- problemem okazało się założenie palca przekręconego o 180st.
Rozkręciłem kopułkę dostałem się do układu optycznego, przedmuchałem, przeczyściłem (przypadkiem pogiąłem tarczę optyki, poskręcałem) i założyłem poprawnie palec (nie przekręcony o 180stopni

nie odkręciłem całego aparatu bo pomimo odkręcenia śrub nie chciała nawet dygnąć ( i dobrze bo nie tam był problem a bym tylko wszystko olejem pobrudził.)
teraz od ok 2 tyg. zapala od kopa, nawet bez filtra powietrza bo nie mam kiedy go skręcić.
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Czw 07 Mar 2019, 22:31
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Zapala tylko na jednym cylindrze


Filtr załóż, szkoda silnika. Pamiętaj, że kolektor ssacy poza powietrzem dostaje mgłę olejową, która pochodzi z odmy. Jak Ci się do tego zestawu naklei syfu to będziesz potem miał problemy np. z wolnymi obrotami (tzw krokowy, choć krokowym nie jest) i sam nie wiem czym jeszcze...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Matiz »

Opinie o samochodach Daewoo Matiz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System