Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Matiz ) Humory Matiza :)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł783

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wąbrzeźno
Posiadane auto: Daewoo Matiz S-line 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2018, 10:37
Temat postu:

Humory Matiza :)


Witam, wszystkich. Mam problem z moim matizem rocznik 2002. Otóż czasem nie chce odpalić, piszę czasem, bo występuje to raz w miesiącu a czasem raz w tyg. Niezależnie od temperatury powietrza czy wilgotności. Ostatnio miałem przypadek, że wsiadając do niego odpalił od razu i po pojechaniu na stacje benzynowa ok 6km, zgasiłem go by zatankować no i cóż nie odpalił mimo rozgrzanego silnika. Tak więc, czy rozgrzany czy nie czasem ma humor i nie odpali i trochę to dziwne bo jedyne co wtedy pomaga to otworzyć maskę, wyciągnąć kable zapłonowe i włożyć z powrotem. Niby nic ale dość irytuje i pytanie do Was, co z tym zrobić? Dodam, że wymieniałem: kable(obecnie są firmy bosch), wszystkie świece, kopułkę oraz palec. Jakiś pomysł? Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Margra

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: tico1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2018, 16:49
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Humory Matiza :)


Spróbuj podmienić cewkę zapłonową,przypuszczam,że będzie pasować od tico,na szrocie 20 zł.
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
Paweł783

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wąbrzeźno
Posiadane auto: Daewoo Matiz S-line 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2018, 17:21
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Humory Matiza :)


Ok, dzięki za odp. Co jeśli to nie cewka? Smile Z czasem myślałem że to może też od nierówności na drodze. Moja droga do domu jest dość wyboista i myślałem że to przez to kable np się jakoś luzuja czy coś.
Powrót do góry
Margra

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: tico1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Paź 2018, 11:22
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Humory Matiza :)


Żeby silnik zapalił muszą być dwie rzeczy:paliwo i iskra.Zdejmij wężyk paliwowy ten który dochodzi do silnika i niech kolega Ci zakręci (na chwilkę) jak leci to wyeliminowałeś paliwo jest ok.Następnie wykręć świece i sprawdź czy jest iskra.Tu z iskrą już jest szerszy temat;musi być taka,a nie inna,tzn.fioletowa na całej szerokości elektrody,musi być w odpowiednim momencie nie może "ginąć" co trudno ot tak stwierdzić. Miałem u siebie podobnie i wymieniłem cały rozdzielacz zapłonu (ze szrotu) i ustąpiło.Dziwne było to,że jak silnik zimny to zapalił jak się zagrzał to gasł i po ostygnięciu znowu palił. Wymieniałem trzy rozdzielacze i trzy palce, potem okazało się ,że ten rozdzielacz ze szrotu działa tylko z tym palcem który był razem z nim Do dziś -2 lata-chodzi.Nie wiem co było uszkodzone palec czy rozdzielacz,czy się coś grzało czy "magnesowało". Kable masz- przypuszczam- w porządku,jeżeli sprawdzisz paliwo no to nie ma bata,z jakiegoś powodu i w najmniej nieoczekiwanym momencie ginie się iskra.
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Pią 26 Paź 2018, 17:59
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Humory Matiza :)


Witam.
W kwestii ogólnej - przeczytałeś regulamin?
W kwestii tematu:
Może zamiast zgadywać zapytać delikwenta co go boli? Z pomocą przyjdą kody błyskowe. Tico i Matiz to nie to samo - Matiz nie ma gaźnika, pompka elektryczna uruchamiana jest po załączeniu zapłonu, więc nie trzeba kręcić rozrusznikiem aby widzieć, czy jest paliwo. Poza tym słychać ją jak się włączy zapłon, dobije do ciśnienia i cichnie. Odnośnie kaprysów aparatu zapłonowego - jest przyklejony post dotyczący objawów - polecam przeczytać. Na początek kody błyskowe, dopiero jak ECU nie będzie miał błędów - podmiana czegokolwiek.

Co do koloru iskry - fajnie jest przedstawiać opis, że taka czy inna ma być, szkoda tylko, że podczas kompresji warunki elektryczne tak się zmieniają, że ma się to nijak do rzeczywistości. Jedno można sprawdzić - wykręcone świece po nieudanym rozruchu - mokre - brak zapłonu, ale jest paliwo, suche - brak paliwa lub zapłon nie w punkcie...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Pią 26 Paź 2018, 17:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Margra

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: tico1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Paź 2018, 07:33
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Humory Matiza :)


Jak to mówił Pawlak "ot mądrego to i miło posłuchać",ale to nie mnie tłumacz bo ja sobie poradzę,nie opowiadaj mi o regulaminie tylko pomóż chłopu ,żeby mógł jechać bez względu na to czy jest to tico czy jakieś tam DOHC. Niech sobie wykręca świece i niech sprawdza mokre czy suche byle by sobie pomógł. Nie wiem np.czy takie zdanie mu pomoże cyt" że podczas kompresji warunki elektryczne tak się zmieniają, że ma się to nijak do rzeczywistości ", "łomatko" konia z rzędem temu jak ktoś to rozumie,bo nie i nie chcę.
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Pon 29 Paź 2018, 00:00
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Humory Matiza :)


Margra napisał:
Jak to mówił Pawlak "ot mądrego to i miło posłuchać",ale to nie mnie tłumacz bo ja sobie poradzę,nie opowiadaj mi o regulaminie tylko pomóż chłopu ,żeby mógł jechać bez względu na to czy jest to tico czy jakieś tam DOHC. Niech sobie wykręca świece i niech sprawdza mokre czy suche byle by sobie pomógł. Nie wiem np.czy takie zdanie mu pomoże cyt" że podczas kompresji warunki elektryczne tak się zmieniają, że ma się to nijak do rzeczywistości ", "łomatko" konia z rzędem temu jak ktoś to rozumie,bo nie i nie chcę.


Z regulaminem to było do autora. Bez znajomości podstaw fizyki nie jest łatwo brać się za naprawę. Co do silnika w Matizie, niestety ale jest to SOHC.
Jeśli autor nas nie naprowadzi to mu zdalnie nie pomożemy, dobrze o tym wiesz. Temu pozostaję przy swoim zdaniu - najpierw kody błyskowe.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Paweł783

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wąbrzeźno
Posiadane auto: Daewoo Matiz S-line 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Lis 2018, 12:10
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Humory Matiza :)


Witam. Właśnie sprawdzam kody migowe i mam tylko jeden 1500 dodam że klimatyzacji nie mam więc to chyba normalne że on jest, ale mogę się mylić. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Matiz »

Opinie o samochodach Daewoo Matiz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System