Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Tico ) Problem z temperaturą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Tico ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arkadiusz916

Czytelnik



Dołączył: 14 Wrz 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Tico
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Wrz 2018, 17:37
Temat postu:

Problem z temperaturą


Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam problem z Daewoo Tico rok 2000. Posiada instalację gazową Przebieg 130000. Od pewnego czasu temperatura w moim Tico wyskakiwała na czerwone pole. Zawiozłem samochód do mechanika powiedział coś nie tak z termostatem i go wymienił. Tylko że po wymianie tego termostatu temperatura w czasie jazdy samochodem spada do 0. Gdy samochód stoi temperatura ładnie się podnosi włącza się wentylator opada itd.

Wspomną że mechanik wymienił drugi raz termostat gdy go przywiozłem i powiedziałem że w czasie jazdy spada temperatura.

Dodam jeszcze że ogrzewanie jest Normalnie grzeje.

Co to może być ???

Może czujnik temperatury?? Gdzie go mogę znaleźć pod maską??

Serdecznie pozdrawiam
Powrót do góry
Margra

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: tico1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Wrz 2018, 20:08
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) Problem z temperaturą


Czujnik temperatury znajduje się (masakra) z prawej strony pod gaźnikiem.Jak zdejmiesz całkowicie filtr powietrza to go znajdziesz.Nie wiem czy go zobaczysz,ale na pewno wyczujesz go ręką. Moje zdanie jest takie, jeżeli podnosi Ci się temperatura i opada podczas postoju tzn,że czujnik temperatury jest sprawny.Podczas jazdy powietrze chłodzi chłodnice,płyn szybciej niż w czasie postoju obniża swoją temperaturę.Gdy silnik ma za niską temp.termostat zamyka(przynajmniej powinien)zamknąć przepływ na chłodnicę,no żeby dogrzać silnik i znowu powinien otworzyć jeżeli temperatura jest zbyt wysoka.Wychodzi z tego,że masz non stop z jakiegoś powodu otwarty termostat i płyn lata w koło jak szalony:silnik-chłodnica,a na postoju nie ma chłodzenia i sprawa jasna.Zrób tak:uruchom motor na jakieś 3-5 minut i zobacz czy są ciepłe węże które wchodzą z prawej strony do chłodnicy:jeden na górze,a drugi na dole.Ten na górze powinien być ciepły jako pierwszy,a te na dole za jakieś 5 minut,no jak silnik osiągnie temp.95 stopni.Jeżeli oba są ciepłe i góra i dół ,to na pewno uszkodzony jest termostat.Przepraszam zastanawiam się czy pan mechanik go w ogóle włożył???? T
Teraz dokładnie przeczytałem Twój post,w którym piszesz,że temperatura wychodziła na czerwone pole,są to objawy uszkodzonej uszczelki min. objawy takie można che che ominąć ,pominąć usuwając termostat lub dziurawić go gwoździem.
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Tico ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Tico »

Opinie o samochodach Daewoo Tico - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Tico ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System