Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Lanos ) Dziwny odgłos z okolic rozrządu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ParradoxX

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Daewoo Lanos 1.5 DOHC 2000r przebieg 135000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Sie 2018, 14:39
Temat postu:

Dziwny odgłos z okolic rozrządu


Witam

Mój samochód to Daewoo Lanos 1.5 DOHC 2000r przebieg 135 tys (auto po rodzicach, mój pierwszy samochód jeszcze na czarnych tablicach także jest to oryginalny przebieg)

Mam pewien problem, który pojawił się jakoś pół roku temu może trochę więcej a mianowicie z okolic rozrządu wydobywa się dziwny dźwięk w postaci szumienia bądź jakby grzechotania w sposób jednostajny. Występuje on tylko na wolnych obrotach ew. po lekkim dodaniu gazu a podczas jazdy niesłyszalny. Dodam, że to dzieje się tylko gdy silnik jest zimny a po rozgrzaniu dźwięk zanika całkowicie.

Pryskałem lekko smarem hybrydowym (dosłownie lekkie psikniecie w okolice kół zębatych, na których jest założony pasek rozrządu) i dźwięk się wycisza całkowicie. Gdy auto stoi do 2-3h i stygnie nic się nie dzieje ale następnego dnia problem znowu występuje choć nie zawsze czasem musi odstać 2 dni. Fakt faktem pryskałem już parę razy ale jak już napisałem, to było "muśniecie" przycisku od puszki ze smarem Very Happy

Jedyna rzecz jaką dało się zauważyć to mokra osłona od termostatu, nie cieknie lecz jest "spocona" (zdjęcia zamieszczę trochę później).

Olej zawsze na czas wymieniany rok temu UPG zrobione oraz chyba wszystkie uszczelniacze jakie znajdują się w tym silniku, pasek klinowy itd. Co prawda mechanik (zaufany nie jakiś pan wiesio udający złotą rączkę) nie wymieniał mi rozrządu bo miał przebieg wtedy ok. 30 tys km obecnie ma 40 tys km na rozrządzie zrobione i stwierdził, że wygląda dobrze (choć z tego co wiem nie da się jednoznacznie stwierdzić czy jest zużyty czy nie gołym okiem). Nie wiem czy przyczyną nie jest kończąca się pompa wody bądź napinacz paska rozrządu.
Poradzicie mi co mam zrobić i gdzie leży problem?

Wydałem sporo na samochód pod względem napraw poza tymi od strony silnika także zawieszenia wraz z hamulcami, tarczami itd. Kosztów nie liczę bo już dawno wyszły ponad cenę samochodu ale z uwagi na stan plus blacha bez rdzy to inwestuje jeszcze w samochód, który powinien posłużyć trochę czasu zanim kupi się nowy.

Przepraszam za tak długi esej na temat samochodu ale chciałem aby jak najwięcej informacji zostało zawartych w temacie.
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Sro 15 Sie 2018, 17:34
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Dziwny odgłos z okolic rozrządu


Witaj.

Im bardziej szczegółowy opis tym lepiej, więc nie martw się, że piszesz dużo tekstu.
Widzę, że to twój pierwszy post, więc zachęcam do przeczytania regulaminu Wink

W kwestii rozrządu - skoro na niego pryskasz smarem, to rozumiem, że osłonę masz zdjętą. Pasek masz oryginalny (ASO) czy kupiony w sklepie zamiennik? Z określaniem wytrzymałości paska metodą "na oko" to sam wiesz ile jest warta. Pasek po normalnym eksploatacyjnym przebiegu nie ma śladów zużycia, no może starte napisy z zewnętrznej strony jeśli jest jednostronnie zębaty.
Skoro już zainwestowałeś trochę finansów i chcesz tym autem pojeździć, to ja bym nie lekceważył rozrządu. Sprawdzałeś jego naciąg? Jeśli nie, to złap w najdłuższym miejscu i spróbuj skręcić - jeśli uda Ci się więcej niż 90 stopni to jest za luźny...
Pasek zawsze możesz zdjąć, sprawdzić, czy nie masz problemów z rolką napinacza ewentualnie pompą wody i w ostateczności założyć go z powrotem. Na prawdę nie jest to trudne. Ważne, aby potem ustawić wszystkie wałki na znaczniki i przed rozruchem przekręcić sobie wałem ręcznie (uważaj na ręce, bo kompresja może odbić kluczem).

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ParradoxX

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Daewoo Lanos 1.5 DOHC 2000r przebieg 135000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Sie 2018, 20:35
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Dziwny odgłos z okolic rozrządu


Jasne zapoznam się z regulaminem Smile

Rozrząd raczej był już wymieniany raz przez ojca (tzn mechanik zakładał tylko mam na myśli, że jeszcze kiedy auto należało do niego) przy przebiegu około 96 tys. (nalepka na obudowie jest wciąż widoczna) z firmy continental więc myślę, że firma nie jest zła jeśli chodzi o takie części ale czy w ASO to nie wiem. Obudowa od rozrządu jest założona przez cały czas ale idzie ją delikatnie rozchylić rękoma, a że mam do tego smaru taką podłużną końcówkę, którą idzie wszędzie prysnąć więc problemu z tym nie ma (obudowa jest na taki mały zatrzask z gumą w około aby się brud nie dostał).

Pasek był zdejmowany ze 2 razy przez mechanika kiedy miałem problem z pompą wspomagania (ciekło niemiłosiernie a jej położenie jest w tak niefortunnym miejscu, że bez rozbierania się nie obyło) i oczywiście gdy miałem wymianę UPG ale po jej wymianie jak i problemów z pompą problem dalej występował. Z tego co mówił, naciągać nie trzeba bo jest od tego rolka napinacza (no chyba, że ona szwankuje). Interesuje się mechaniką samochodową od jakiegoś czasu ale na tyle aby zdejmować rozrząd to nie jestem pewien swoich umiejętności.

Wiesz chodzi o fakt, że jeśli lekko pryśniesz tym smarem to problem ustępuje na wiele godzin a czasem nawet do 2 dni więc wątpię, że to pasek jest luźny tym bardziej, że to odgłos jakby grzechotania jakiegoś łożyska. Jutro spróbuję nagrać filmik i wrzucić na yt aby pokazać o co mi chodzi. Poza tym jeśli nie prysnę (z czasem przestałem to robić często żeby sobie czegoś nie uszkodzić zbyt dużą ilością smaru) to problem także nie występuje po nagrzaniu silnika. Dodam, że nic się nie przegrzewa, temperatura przez cały czas w połowie skali (nawet jakiś 1mm poniżej).

EDIT:
Zamieszczam filmik, w którym dokładnie słychać o jaki problem mi chodzi. Prysnąłem dokładnie na koła zębate od wałka rozrządu (nigdzie więcej) i nagle ucichło także, wydaje mi się, że są one już gdzieś wytarte bądź nie wiem zużyte już w jakimś stopniu i powodują taki dźwięk. Co wy myślicie?

Link: https://youtu.be/sgVBaw6g5V0
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Czw 16 Sie 2018, 20:54
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Dziwny odgłos z okolic rozrządu


Nie obciera Ci o obudowę? Zdejmij osłonę i zobacz, czy ten hałas pokrywa się z obrotem któregoś z wałków lub pełnym obiegiem paska.

Z demontażem rozrządu nie ma problemów, więc się zbytnio tego nie bój. Pamiętaj tylko aby po załozeniu paska przekręcić wałem przy pomocy klucza.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ParradoxX

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Daewoo Lanos 1.5 DOHC 2000r przebieg 135000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Sie 2018, 16:23
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Dziwny odgłos z okolic rozrządu


Powiem tak, zdjąłem obudowę, jest tam lekko mokro ale to pewnie od mojego pryskania bo nie śmierdzi to borygo i ponownie w okolice kół zębatych dokładnie się przysłuchiwałem i nie wygląda to na pompę wody choć ojciec mi mówił, że rozrząd 2 razy już wymieniał bo mu ciągle pompa wody siadała i objawy w postaci tych odgłosów były podobne a niestety oszczędzał na tych częściach to montowali mu pewnie jakiś badziew.

Teraz pytanie czy przejeżdżę tak parę tys km czy wymienić od razu ale to wiadomo cały rozrząd?
Dziennie robię bardzo mało km ale ciągle w strefie miejskiej.
Koszty to zapewne w okolicach 500zł z wymianą.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 17 Sie 2018, 16:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Sro 22 Sie 2018, 21:58
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Dziwny odgłos z okolic rozrządu


To czy wymieniać musisz ocenić samodzielnie. Jak bym nie czekał o nie ryzykował, ale to twoje auto...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Margra

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: tico1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 12:01
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Dziwny odgłos z okolic rozrządu


Tak miał mój zięć Kuba,obstawialiśmy pompę wody lub napinacz.Dzwoni do mnie,teściu przyjeżdżaj coś się stało,zapiszczało i zgasiłem.Okazało się.że zatarte było łożysko na pompie wody.
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Lanos »

Opinie o samochodach Daewoo Lanos - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System