Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo ) Radio nie działa, jak sprawdzić czy jest napięcie, masa itp



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
p1ter

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Matiz
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Kwi 2018, 12:35
Temat postu:

Radio nie działa, jak sprawdzić czy jest napięcie, masa itp


Witam, mam problem odkąd kupiłem starego matizka stary radioodtwarzacz przerywał i żeby go włączyć musiałem dociskać przedni panel. Później problemy z akumulatorem zmusiły mnie do odłączania wszystkiego co możę pobierać prąd, problem tkwił z starym aku, ale radia więcej nie podłączałem. Jakiś czas temu próbowałem podłączyć radio, wtyczka ISO przy kablach 18pinowa do adaptera ISO i jeszcze do kostki adaptera który prowadził do radia (podłączałem tak jak było wcześniej). Niestety radio nie zagrało już, nie widać żeby nawet się włączało. Uznałem że wina radia i kupiłem nowe, nowe również ma swój adapter przed którym musze połączyć go z przejściówką ISO i dopiero do wtyczki wychodzącej z deski rozdzielczej. Też nic, radioodtwarzacz nowy, sprawdzony u kolegi działa. Nie jestem elektronikiem i nie znam się na kablach, na innym forum polecili mi sprawdzenie masy i zasilania, a także połączenie czerwonego kabla z żółtym na kostce od radia.. Nie wiem jak to zrobić, jak sprawdzić czy jest jakaś masa i zasilanie w tej kostce co wychodzi z deski rozdzielczej. (Bezpiecznik od radio w skrzynce po lewej stronie od kierownicy jest sprawny). Mam w domu taki miernik co mierzy się np. napiecie akumulatora, czy ładowania akumulatora. Można tym sprawdzić czy w tej kostce jest zasilanie? Bo ja już nie wiem co robić. Wrzucam tu zdjęcia które robiłem mam nadzieje że się przydadzą. A radio to pioneer mvhs100ub

album kilku roznych fotek: https://imgur.com/a/fsae0
a tu pojedyncze kilka : https://i.imgur.com/5c73Iqt.jpg tu sie pytalem czy mam tak polaczyc te kable bo to kostka od radia, ale n ie uzsykalem tam odpowiedzi
tu jest przejsciowka to iso : https://imgur.com/pNGyf0J
tu jest druga strona kostki która prowadzi do przejsciowki iso: https://imgur.com/j5SvS0V

dodam że kostka z kablami od auta co wychodzi ma 13 kabli, przejsciowka iso rowniez, natomiast kostka do radio ma ich tylko 12.. t
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Sro 18 Kwi 2018, 21:22
Temat postu:

Re: ( Daewoo ) Radio nie działa, jak sprawdzić czy jest napięcie, masa itp


Najprościej sprawdzić miernikiem, ale jeśli takowego nie posiadasz i nie chce Ci sie wydawac 15zł za marketową wersję, możesz sobie kupić okolo 1m przewodu oraz żarówkę, choć tę drugą możesz czasowo wyjąć sobie z oświetlenia kabiny Smile

Pozozstają jeszcze bezpieczniki do sprawdzenia.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System