Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Lanos ) Lanos na gorącym silniku dławi sie dławi az zgaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
owen666

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Deawoo Lanos
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Sty 2018, 11:54
Temat postu:

Lanos na gorącym silniku dławi sie dławi az zgaśnie


Witam moj lanosik ma problem tak naprawde od samego początku gdy mu zmienialismy silnik, o co chodzi ? O to ze gdy silnik zimny to wszystko ok a gdy jest cieply zaczyna gasnac przy dojezdzaniu do skrzyzowan jest to troche niebezpieczne bo i hamuje i dodaje gazu na luzie na raz zeby mi nie zgasl, jak stoje w miejscu na jalowym to dlawi sie i dlawi coraz mocniej i mocniej az w koncu padnie czy to na gazie czy na benzynie (nie zawsze sie tak dzieje), nie wiem za bardzo gdzie moze lezec problem bo mechanikiem to nie jestem, mam wrazenie ze jest to problem zwiazany z cisnieniem oleju albo plynu chlodzacego tylko mowie to moje wrazenie, dodam ze mam wyciek plynu chlodzacego, tyle ze nie wiem skad, podejrzenie padlo na zbiorniczek bo jest caly mokry od zew. ale gdy go zdemontowalem to nigdzie nie widac wycieku, tak jakby cisnienie plynu chlodzacego bylo duze i wywalalo go korkiem tyle ze co to ma wspolnego z dlawieniem i gasnieciem silnika, ostatnio doszedl jeszcze problem gasnacego silnika gdy jest zimny poki go nie rozgrzeje gdy puszcze gaz to gasnie na PB jakby szybciej zaczynal lapac i nie gasnąć
Pozdrawiam
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Czw 01 Lut 2018, 23:33
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Lanos na gorącym silniku dławi sie dławi az zgaśnie


Oj oj oj - strasznie dużo tego na raz...

Zacznij od sprawdzenia elektrycznej przepustnicy wolnych obrotów (tzw. silnika krokowego) pod względem zabrudzenia...
Co do szukania ubytków w płynie chłodniczym - zdejmujesz wąż z małego obiegu, zaślepiasz króciec, a w sam wąż pompujesz powietrze. Jak masz kompresor to ogranicz go do max 1,5bar, jak nie masz to możesz użyć pompki. Jeśli masz pęknięty któryś wąż - będziesz widział skąd leci. Jeśli jednak płyn będzie ubywał, a nieszczelności nie będzie widać, to zostają 3 rzeczy - parownik puszcza wodę, nagrzewnica w kabinie lub gorsze - silnik (blok, głowica, uszczelka). Przy tym ostatnim płyn będziesz czuł w spalinach.

Pisałeś, że zbiornik z płynem jest mokry - możliwe, że wyciek masz gdzieś z węża i cieniutką strużką chlapie na zbiornik...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Lanos »

Opinie o samochodach Daewoo Lanos - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System