Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Lanos ) Nierówna praca, problem z cewką



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukol

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Deawoo, Lanos, 1.3, 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Cze 2018, 06:49
Temat postu:

Nierówna praca, problem z cewką


Witam, mam problem z moim Lanosem (1.3, 2000), z pracą jego silnika. Silnik pracuje nierówno na benzynie i na gazie, najbardziej odczuwalne na niskich obrotach. Wymieniłem świece i przewody przyczym zauważyłem zaśniedziałe połączenie między przewodem 2 świecy a cewka co skłoniło mnie do wymiany cewki. Po wymianie cewki silnik jakby palił równiej lecz cewka, jakiś zamiennik za 150 zł, padła po 10 kilometrach gasząc silnik. Po odpaleniu ledwo chodził jakby na jednym cylindrze i zero reakcji na dodanie gazu. Wymieniłem z powrotem na stara cewkę i jeździ po staremu. Moim pytaniem jest czy nowa cewka miała jakaś wadę i czy podlega to reklamacji lub czy samochód mijał jakaś możliwość zniszczenia cewki.Dodatkowo prosił bym o rady co do nierównej pracy silnika.
Pozdrawiam Łukasz[/url][/quote]
Powrót do góry
Wojciech8100

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Daewoo Lanos Sedan 1.4 8v 75KM, 2001r, przebieg 78000km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Sie 2018, 20:19
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Nierówna praca, problem z cewką


Skoro nowa cewka padła tak szybko, to znaczy, że mogła być w niej wada fabryczna, aczkolwiek uszkodzenie ze strony samochodu też mogło nastąpić. Możesz śmiało oddać ją do reklamacji, tylko pamiętaj o paragonie. Najwyżej jej nie przyjmą. Jakiej firmy ta cewka była, jeśli można wiedzieć?

Jak będzie ciemno, najlepiej wieczorem, odpal go i otwórz maskę. Sprawdź, czy nie ma przebicia na kablach, ujrzysz charakterystyczne iskrzenie w okolicach kabli i świec. To też może być przyczyną nierównej pracy
Powrót do góry
ParradoxX

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Daewoo Lanos 1.5 DOHC 2000r przebieg 135000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Sie 2018, 20:50
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Nierówna praca, problem z cewką


Niestety cewki dobrej jakości nie są zbyt tanie. W okolicach 250-300zł trzeba dać bo te zamienniki są właśnie takiej jakości jaką doświadczyłeś po 10 km. Tak jak mówi przedmówca sprawdź czy nie masz przebicia, odpal wieczorem jak będzie ciemno, nawet dla bardziej zauważalnego efektu, możesz prysnąć wodą (tylko nie wywalaj całego wiadra na komorę silnika Very Happy). Jak masz gdzieś przebicie to najprawdopodobniej przewody są także słabej jakości.
Radzę jeszcze sprawdzić wiązki idące do krokowca, są cienkie i ich izolacja pozostawia wiele do życzenia a przy okazji wyciągnij silnik krokowy i go przeczyść wraz z komorą , w której się znajduje.

Przyczyn odnośnie nierównej pracy jest wiele ale na początek spróbuj to co masz tu opisane.
Powrót do góry
Wojciech8100

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Daewoo Lanos Sedan 1.4 8v 75KM, 2001r, przebieg 78000km
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Sie 2018, 08:15
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Nierówna praca, problem z cewką


Zwróć uwagę na wtyczkę w cewce u siebie w samochodzie, ponieważ sprzedawcy mają w swojej ofercie cewki z wejściem 3 i 4 pinowym, żebyś nie musiał wracać się do sklepu. Cewki 4 pinowe są prawie dwa razy droższe, ja kupowałem z Magneti Marelli, zapłaciłem chyba ponad 200 zł, gdzie 3 pinowa kosztowała ok. 120 zł. tej samej firmy. Mam ją od pół roku i na razie pracuje bez zarzutów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Lanos »

Opinie o samochodach Daewoo Lanos - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System