Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Lanos ) "Falowanie obrotow i zrywy na niskich obrotach"



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AGAT1259

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Daweoo Lanos 1.6 16v hackback 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Paź 2015, 18:49
Temat postu:

"Falowanie obrotow i zrywy na niskich obrotach"


Witam jestem posiadaczem od niedawna lanosa 1,6 16v 98r auto w dobrym stanie z kobiecych rąk posiada LpG II gen. ELPI , a problemy jakie zauwazylem to falowanie obrotow spadaja bardzo nisko lub faluja do2tys co jest uciazliwe , samochod równiez deliaktnie szarpie nawet gdy bardzo deliaktnie operuje sprzegłem , zarowno na Benzynie jak i Lpg silniczek krokowy wymienilem na drugi ktory znalazlem w bagazniku Smile wyglądal na nowy z plombą problemy nie ustały Very Happy czasem włacza sie kontrolka pompy paliwa . resetowalem Moduł LPG bez zmian . podczas jazdy szarpie zawsze , a obroty faluja lecz nie po kazdym odpaleniu . Prosze o porady i pomoc Smile

Pozdrawiam ! Smile

ps: z góry sorka jesli juz ten temat był jestem tutaj nowy i prosze admina o przeniesienie na odpowiedni dział. Smile
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Wto 13 Paź 2015, 21:43
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) "Falowanie obrotow i zrywy na niskich obrotach"


Witamy na forum, a teraz do tematu... Smile
Jak w lanosie wygląda kontrolka pompy paliwa? Bo jak żyję takiej nie widziałem... Shocked

Moja propozycja - zanim zaczniesz inwestować w samochód warto rozgraniczyć gdzie trzeba szukać problemów. Na początek proponuję odczytać kody błyskowe ze sterownika ECU.
Pomocny link:
http://wszystkoolanosie.c0.pl/kodusterki.html
Odczytane błędy proszę podać na forum...
Kolejna rzecz - reset ustawień, czyli prościej mówiąc odłączasz klemę akumulatora (ujemną) i czekasz minutę. Potem podłączasz ją z powrotem. Włączasz zapłon na 5s, wyłączasz, następnie uruchamiasz silnik i dajesz mu się rozgrzać. Następnie czas na przejażdżkę - w zasadzie do rozgrzania silnika wystarczy.
Ważne, abyś w tym czasie nie załączał instalacji LPG - całą adaptację musisz zrobić na benzynie, bo inaczej nie dojdziemy ładu. Jeśli objawy ustąpią zajmiemy się instalacji LPG, jeśli będą dalej - pisz...
Tak czy inaczej - pamiętaj o odczytaniu błędów przed resetem ECU.
Swoją drogą - reset samego sterownika LPG ma się nijak do rozwiązania problemów, bo stracisz tylko mapy paliwowe i będzie je rysował od nowa. Nie będzie to jednak miało wpływu na samą pracę sterownika...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
AGAT1259

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Daweoo Lanos 1.6 16v hackback 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Paź 2015, 10:48
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) "Falowanie obrotow i zrywy na niskich obrotach"


Dzieki za odpowiedz Smile z kontrolką od pompy miałem na myśli kontrolke "check" reset ustawien robilem z 2 tyg temu na samej benzynie przejazdzka i problemy nie ustały. na dniach odczytam błędy z ECU i napisze .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Lanos »

Opinie o samochodach Daewoo Lanos - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System