Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Lanos ) Lanos stuki przy ruszaniu i zmianie biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
x22cracked

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Lanos, 1.5 16v 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Maj 2016, 02:14
Temat postu:

Lanos stuki przy ruszaniu i zmianie biegów


Od około miesiąca mam problem z moim lanosem. Zaczęło się od, że przy zawracaniu w lewo usłyszałem hałas, który zniknął po wyprostowaniu kół. Nie przejmowałem się tym bo zdarzyło się raz. Niestety tydzień później zaczęły się stuki przy ruszaniu oraz zmianie biegów. Pojechałem na stację diagnostyczną. Powiedziałem mu, że podejrzewam przeguby, diagnosta wsiadł w samochód i od razu stwierdził, że to jakaś poduszka to powoduje, a nie przeguby i w związku z tym wymieniłem ten element -http://static.nanodatex.com/media/ebfa39cfca003120744717207b1793bc.jpg
Niestety to nic nie dało, po wymianie poduszki wróciłem do mechanika, żeby oni również się przejechali lecz oni też nic nie stwierdzili, obejrzeli całe zawieszenie i powiedzieli, że nic ciekawego nie widzą. Kazałem im ruszać z kołami skręconymi w prawo, bo wtedy najbardziej stuka ale też nic nie stwierdzili. Pojechałem do innego mechanika, który wykonał jazdę testową, robił kółka na placu i również powiedział, że nic nie słyszy. Było to kilka dni temu, dzisiaj znowu sam pojeździłem i udało mi się nagrać coś takiego.... Przy ruszaniu na prostych kołach słychać pojedynczy stuk, na filmie ruszałem z kołami skręconymi w prawo, kiedy są skręcone w lewo nic nie słychać.

https://www.youtube.com/watch?v=Khc-_ONFVhE
Z góry dzięki za pomoc
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Pon 30 Maj 2016, 22:46
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Lanos stuki przy ruszaniu i zmianie biegów


Złap za półoś napędową i mocno poruszaj - jeśli jest luz to do wymiany przegub napędowy, który - tego z filmu nie określę. W sumie jak nie jeździsz w dalekie trasy i w razie czego masz kogoś, kto Cię może ściągnąć, to ja bym jeszcze się wstrzymał z wymianą, szczególnie jak nie będziesz w stanie teraz określić który puszcza. Pamiętaj tylko, aby nie zrywać kół, bo zamiast opon może puścić osłabiony element i będzie klops...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Lanos »

Opinie o samochodach Daewoo Lanos - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System