Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Tico ) Zablokowane trzy dzwi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Tico ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kolo1994

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice
Posiadane auto: Daevoo Tico 3s11 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2015, 10:37
Temat postu:

Zablokowane trzy dzwi


Witam,

Jakieś 2 miesiące temu kolega pożyczył samochód i zostawił go na światłach koło domu gdy przyszedł akumulator był tak padnięty że nie mógł nawet dzwi otworzyć pilotem i wyciągnął akumulator żeby go podładować. Problem w tym ,że źle podpiął klamry do akumulatora i jak jechał do mnie to one latały i zwarcie było i prawdopodobnie przez to uszkodziło mi alarm w sensie zablokowało dzwi od strony kierowcy , za kierowcą i za pasażerem i to tak że jak się kluczyk wkładało to jak wata zamek był jedynie od strony pasażera nie zablokowało dzwi i mogłem wejść do samochodu i teraz pytanie co to mogło pójść ? mam tico z 1999 rocznika bezpieczniki sprawdzałem te pod kierownicą i raczej one są ok i prąd dochodzi do każdego i teraz jestem w kropce bo nie wiem co to mogło pójść czy jakiś bezpiecznik czy co

Zamek od strony kierowcy zaczął działać dopiero wtedy , gdy zdjąłem tapicerkę i odpiąłem siłownik ten od zamka centralnego i teraz normalnie mogę kluczykiem otworzyć dzwi
tak się zastanawiam czy to poszedł ten przekaźnik czy zamek centralny otwierający wszystkie dzwi jak to sprawdzić?

Przed chwilą zauważyłem , że alarm działa w sensie jak wciskam na pilocie guzik od alarmu to jest piknięcie od alarmu i kontrolka miga w środku na desce i siatła się zapalają i kierunkowskazy tak jak było wcześniej tylko że dzwi nie zamyka i nie otwiera
od strony kierowcy to się nie dziwię że nie działa bo odłączyłem siłownik w dzwiach ale od strony pasażera i z tyłu też nie działają

Dlatego tak dziwnie napisane bo napisałem posta na innym forum i pokopiowałem wszystko tutaj
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Czw 06 Sie 2015, 22:52
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) Zablokowane trzy dzwi


hmm, nie to żebym się czepiał, ale skoro skopiowałeś z innego forum, to znaczy, że na tamtym jest to tak samo mało czytelne... to po pierwsze.

Po drugie - witamy na forum Smile

Po trzecie - odłącz siłowniki wszystkich drzwi - tak wiem - dużo roboty z demontażem tapicerki, ale to może nie najprostsza droga, ale skuteczna. Patrząc po opisie stwierdzam, że umiesz wykonywać pomiary niskonapięciowe, jeśli jest inaczej - pisz - będziemy na forum prowadzić za rączkę Smile
Wracając do tematu - po odłączeniu wszystkich siłowników podłącz miernik zamiast jednego z silników i po zamknięciu drzwi (zostaw na wszelki wypadek otwartą szybę) sprawdź reakcję woltomierza na zamykanie i otwieranie z pilota. Identyczny test zrób dla pozostałych siłowników. Jeśli wiesz, w którym miejscu umieszczony masz sterownik od siłowników zamków to sprawdź, czy w ogóle masz na nim napięcie. Wiem, że może to co napisałem jest trochę mało zrozumiałe, ale na początek od tego bym zaczął. Po pomiarach napisz jakie miałeś wyniki - ułatwi to dalszą diagnozę.

Pozdrowienia!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Kolo1994

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice
Posiadane auto: Daevoo Tico 3s11 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Sie 2015, 11:54
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) Zablokowane trzy dzwi


Z tego co patrzałem to chyba mi siłownik poszedł ten od centralki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dcb5c203c6bf08c9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22f5a31de92330a1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b8126eadc4821f0.html
podłączałem zielony i niebieski kabelek do akumulatora i siłownik nie chodzi próbowałem też inne kabelki i tak samo było a nie mogę znaleźć użuwamej części TESOR 12V ta centralka się nazywa ale na allegro nikt nie sprzedaje
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Czw 13 Sie 2015, 18:03
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) Zablokowane trzy dzwi


Kup uniwersalny siłownik drzwi/zamka, ale koniecznie master bo slave będzie 2 przewodowy. Ten twój też jest uniwersalny, a na producenta nie patrz - to i tak w większości azjatycki produkt.

Pozdrawiam![/list]
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Tico ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Tico »

Opinie o samochodach Daewoo Tico - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Tico ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System