Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Tico ) tico nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Tico ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atom181

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin/biała podlaska
Posiadane auto: tico
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Maj 2014, 10:27
Temat postu:

tico nie odpala


witam

mam problem z tiksonem niechciał odpalic gdy odpalił na zaciąg przejechał 20 km po zatrzymaniu sie zatrzęsło tak porzadnie silnikiem i nie odpalił sam dopiero na zaciąg wymienione filtry. porszę o pomoc tico 97 pozdrawiam
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Pią 23 Maj 2014, 10:53
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) tico nie odpala


Cześć!
Ciąganie nie jest najlepszym rozwiązaniem dla rozrządu na pasku...
Jaki jest stan akumulatora? Jakie napięcie jest podczas rozruchu? W jakim stanie są świece po 15 sekundach kręcenia rozrusznika (mokre/suche/w oleju/nie wiesz jak to nazwać-podaj chociaż kolor). Jak wygląda sytuacja z zapłonem/kopułką/przewodami zapłonowymi?
Która to wersja gaźnika - koreańska czy polska? Jeśli nie wiesz jak to rozróżnić to sprawdź po grafikach w google...
Na samo stwierdzenie nie jeździ nikt Ci za dużo nie pomoże...
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
atom181

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin/biała podlaska
Posiadane auto: tico
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Maj 2014, 11:45
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) tico nie odpala


ok dziekuje jak wróce do domu to sproboje zweryfikowac i napisz e pozdrawiam
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 20:22
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) tico nie odpala


Minęło 1,5 tygodnia, a odpowiedzi brak...
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Łukasz M.

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rydułtowy
Posiadane auto: Daewoo Tico 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Paź 2014, 07:57
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) tico nie odpala


Witam.
Jestem nowy na forum.
Piszę w tym temacie, bo nie chcę zaśmiecać forum nowym, skoro ten temat pasuje do mojego problemu.
Mój ojciec posiada Daewoo Tico z 1997 roku. Przez ostatni rok samochód stał na dworze, przez ostatnie kilka miesięcy dodatkowo nocami parkowany był na stromym podjeździe, więc stał "pod górkę". Z samochodem nigdy nie było żadnych problemów oprócz blacharki. Ostatnio ojciec dał do wymiany bak, bo poprzedni był dziurawy jak sito. I po kilku dniach zaczęły się problemy. samochód zgasł na krzyżówce. Nie było mowy go odpalić, nawet na pych. Po odkręceniu i przeczyszczeniu świec samochód zapalił. Niestety przy próbie ponownego uruchomienia sytuacja się powtarzała. Myśleliśmy że to może być faktycznie wina świec, bo jak się dowiedziałem od nowości auta (1997 rok) świece były wymieniane jeden raz. Samochód ma jak na swój wiek bardzo niski przebieg (ok. 120 000 km.) Znajomy doradził nam też, by wymienić przewody wysokiego napięcia (te które przykrywają świece). Wymieniliśmy zarówno świece, jak i przewody. Przez 4 dni był spokój, jednak dziś rano sytuacja znów się powtórzyła. Ojciec zajechał samochodem do sklepu, ale po zakupach już samochodu nie odpalił. Wyjęcie i włożenie z powrotem świec pomogło, jednak to nie rozwiązuje problemu. Przepraszam, że piszę tak rozwlekle, ale w kwestiach mechaniki samochodowej jestem laikiem, a chciałem dobrze naświetlić problem. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 15 Paź 2014, 07:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 15 Paź 2014, 22:59
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) tico nie odpala


Jeśli wymieniacie przewody i świece to należałoby wymienić też i palec rozdzielacza wraz z kopułką. Myślę że nie były wymieniane bardzo długo. Przy wymianie zbiornika paliwa wymieniany był też filtr paliwa? Jeśli nie to to też jest wskazane wykonać.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Sro 22 Paź 2014, 21:39
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) tico nie odpala


Dokładnie - ruszenie przewodów paliwowych mogło ruszyć szlam, który dobił do końca filtry. Możliwe, że bez wykręcania świec też by odpalił. Rozdzielacz jak napisał Kream2504 również warto byłoby wymienić, a przynajmniej na początek wyczyścić.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pon 10 Sie 2015, 18:50
Temat postu:

Re: tico nie odpala


Witam!
Podłączam się pod temat ponieważ silnik nie odpala - brak WN na wyjściu z cewki. Cewka wymieniona i sytuacja bez zmian. Podpowie ktoś jak sprawdzić moduł i czujnik zbliżeniowy w aparacie zapłonowym bo coś mi podpowiada, że to tam trzeba szukać przyczyny a może wiecie gdzie jeszcze może tkwić przyczyna takiego stanu rzeczy, w necie przeczytałem a jakiejś tajemniczej kostce na ścianie grodziowej. Dotychczasowi mechanicy wygenerowali koszty naprawy na 7OO PLN. Elementy które wymieniono bo miały sunąc usterkę budzą podziw: akumulator, rozrusznik, cewka , przewody WN, świece teraz zaproponowano wymianę gaźnika. a do aparatu nikt nie zajrzał.
Sprawa o tyle pilna iż samochodem na zajęcia rehabilitacyjne wożone jest niepełnosprawne dziecko.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Sro 12 Sie 2015, 22:39
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) tico nie odpala


http://images34.fotosik.pl/691/2914461bd83806c8.png

Sprawdź napięcie przy włączonym zapłonie na zaciskach cewki. Następnie pod rozdzielaczem masz aparat zapłonowy. Jak go całego wyjmiesz to podłącz dodatkowym przewodem do silnika (nie mniejszym niż 2,5mm^2, tak aby zachować masę) Następnie włącz zapłon i kręć aparatem - jeśli jest sprawny będziesz słyszał jak strzela zapłon. Możesz jeszcze zrobić jedną rzecz - podłącz świecę w przewód, który prowadzi do rozdzielacza i złap ją do silnika - wykluczysz rozdzielacz...

W razie czego pisz...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 13 Sie 2015, 19:17
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) tico nie odpala


Dzięki za schemat.
Podłączyłem świecę na wyjściu cewki i nie iskrzy przy kręceniu rozrusznikiem. Palec i kopułka idą do wymiany ze względu na ich stan techniczny. Problem wg mnie leży w aparacie a konkretnie w czujniku impulsowym lub module . Kontrolka podłączona miedzy zasilanie cewki (7 na schemacie) a przewód sterujący wyzwalaniem cewki z aparatu (9 na schemacie) w czasie kręcenia rozrusznikiem nie miga czyli cewka nie będzie działał po stronie WN. Wniosek - coś dzieje się po stronie sterowania cewki z aparatu zapłonowego.Zastanawiam się czy czujnik zbliżeniowy można sprawdzić na zasadzie pomiaru jego rezystancji w zbliżeniu krzywki i po jej oddaleniu , bo sposób sprawdzenia modułu ze sprawnym czujnikiem znalazłem w necie. Wiec jeżeli zweryfikuję czujnik impulsowy (zbliżeniowy) jako dobry to wykonując kolejną próbę ustalę czy moduł działa czy nie.
Cewkę myślę że można sprawdzić podając + z aku na zacisk 7 i a na zacisk 9 podawać - z masy, wtedy powinna pojawić się iskra na przewodzie WN wychodzącym z cewki. Oczywiście cewka przykręcona do masy samochodu.
Do końca tygodnia w pracy mam afganistan, więc dopiero w piątek po południu będę mógł podejść do samochodu. Zbieram info aby sprawnie i szybko pomóc ludziom w potrzebie.
Jeżeli popełniam błąd w analizie problemu proszę o sprostowanie.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Pią 14 Sie 2015, 21:27
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) tico nie odpala


Co do sprawdzenia cewki jesteś blisko, ale jej upalenia...

Łuk na świecy powstaje w momencie przerwania zasilania po niskiej stronie. Czas załączenia cewki jest tak krótki, że prąd płynący przez nią nie zdąży osiągnąć pełnego natężenia (Ldi/dt). Jeśli podłączysz pierwotne uzwojenie pod akumulator to raczej na pewno przekroczysz ten czas. Czy cewka to przeżyje - tego nie zagwarantuję...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 20 Sie 2015, 22:37
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) tico nie odpala


Problem rozwiązany . Przyczyną braku iskry było uszkodzenie modułu w aparacie zapłonowym. Wymiana aparatu na sprawny-używany przywróciła sprawność układu zapłonowego. Tico pali na dotyk.
Dziękuję za pomoc.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Tico ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Tico »

Opinie o samochodach Daewoo Tico - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Tico ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System