Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Polonez ) Polonez Caro Plus GSI - Zwarcie alternatora? co robić



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Polonez ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lasic100

Debiutant



Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Cinquecento 700 '94 FOS LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 15:25
Temat postu:

Polonez Caro Plus GSI - Zwarcie alternatora? co robić


Witam,

Od niedawna posiadam Poloneza Caro GSI + LPG z 1999r. Jako, że miał problemy z rozrusznikiem, postanowiłem wymienić na inny, używany. Do tego było potrzebne odkręcenie alternatora. Sprawdziłem, że rozrusznik po wymianie kręci choć chciałem jeszcze dokręcić nakrętkę na dwóch głównych przewodach od alternatora. Niestety zapomniałem przy tym odpiąć klem od akumulatora i kluczem zrobiłem zwarcie z blokiem silnika. Przeskoczyła lekka iskra i od tego momentu elektryka nie działa (podświetlenie deski i ogólnie cała reszta). Podejrzewam, że winny jest uszkodzony alternator (prawdopodobnie diody z tego co się na szybko dowiadywałem). Mam odnośnie tego kilka pytań:

1. Co mogło ulec uszkodzeniu ? Tylko alternator (diody w nim lub coś innego) czy jeszcze jakieś inne podzespoły ?

2. Czy naprawa alternatora jest opłacalna i możliwa w domowych warunkach (bez jakiś specjalistycznych narzędzi) ? Ojciec ma styczność z elektroniką więc pomógłby z lutowaniem w razie czego.

3. Czy może lepiej nie bawić się i kupić jakąś sprawną używkę (ok 50zł). Nie ukrywam, że walory finansowe mają znaczenie i jeśli jest szansa niedużym kosztem i nakładem "sił" przywrócić alternator do życia to chętnie spróbuję ale jeśli nie ma to sensu to zostaje zakup używki j.w.

Czy w przypadku naprawy samego alernatora na jakie dokładnie części zwrócić uwagę ? To samo tyczy się reszty podzespołów (jak przypuszczam bezpieczniki/przekaźniki itd)

Będę serdecznie wdzięczny za jakieś wskazówki i sugestie. Muszę możliwie szybko doprowadzić auto do sprawności.

Pozdrawiam i wszelkie odpowiedzi nagradzam "pomógł".
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 20:48
Temat postu:

( Daewoo Polonez ) Polonez Caro Plus GSI - Zwarcie alternato


A sprawdziłeś dokładnie bezpieczniki,bo raczej diody w altku nie mają nic wspólnego z oświetleniem deski itp.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
lasic100

Debiutant



Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Cinquecento 700 '94 FOS LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 08 Gru 2013, 04:00
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez Caro Plus GSI - Zwarcie alternatora? co robić


Witam, bezpieczniki te co są pod nogami pasażera sprawdzałem wszystkie i były OK. Z tego co wyczytałem w jakimś manualu to obwód ładowania(w tym allternator) nie jest w ogóle zabezpieczony bezpiecznikiem,przekaźnikiem - Czy to prawda ? Posprawdzam jutro w miarę możliwości czy nie ma przerw na przewodach idących do/z alternatora. Jedyne co wiem to to, że jeśli alternator nie jest podpięty to podświetlenie deski ani cała reszta nie będzie działać. Pytanie tylko czy uszkodzony jest sam alternator, czy coś innego odpowiedzialnego za jego działanie (kable lub coś innego po drodze).

Będę wdzięczny za pomoc,
Pozdrawiam
Powrót do góry
lasic100

Debiutant



Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Cinquecento 700 '94 FOS LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 10 Gru 2013, 19:11
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez Caro Plus GSI - Zwarcie alternatora? co robić


okazało się że wystarczyło jeszcze raz, a porządnie dokręcić przewody idące do alternatora,

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Polonez ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Polonez »

Opinie o samochodach Daewoo Polonez - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Polonez ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System