Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Nubira ) Nubira gaśnie podczas jazdy na jałowym biegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Nubira ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skupit

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Daewoo Nubira I SX, 1,6, 1998, PB+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sie 2013, 12:45
Temat postu:

Nubira gaśnie podczas jazdy na jałowym biegu


Drodzy forumowicze,
mam auto Daewoo Nubira SX 1,6, rocznik 1998, instalacja gazowa z 1999, przebieg ponad 300 tys. km. Zasada działania instalacji gazowej jest taka, że włącza się ona automatycznie gdy przekraczam 2 tys. obrotów.

Mam sporo problemów zarówno na benzynie jak i na LPG, opiszę więc po kolei.

1) BENZYNA
A) Po odpaleniu auta obroty nie stabilizują się około 1 tys. tylko spadają do zera i auto gaśnie. Zdarza się też, że przy próbie przyciśnięcia gazu obroty nie przechodzą 2 tys., pod maską słychać głośne "pyknięcia", auto może ruszyć, ale ma bardzo niewielką moc. Po paru próbach odpalenia auta, przegazowaniu kilkukrotnym, wszystko wraca do normy. Sytuacja stabilizuje się gdy dłużej jeżdżę na benzynie.

B) Niedawno do ww. problemów dołączył kolejny. Podczas zmiany biegów obroty szybko spadają, a gdy wrzucę na luz to spadają do zera i auto gaśnie, także co skrzyżowanie muszę je włączać. Co ciekawe od razu po włączeniu na luzie obroty normalnie stabilizują się około 1 tys.


2) GAZ
Po przełączeniu auta na gaz obroty spadają do zera i auto gaśnie, ale po "przegazowaniu" i przejechaniu kawałka sytuacja się stabilizuje, można jechać. Czasem przy hamowaniu (na luzie) obroty spadają, auto przygasa lub gaśnie. Ostatnio zaobserwowałem też, że auto na gazie ma jakby słabszą moc, miało trudność z podjazdem na parking na dachu galerii handlowej, na dwójce, aż sprzęgło się spaliło.

Mam trudność ze zdiagnozowaniem przyczyn ww. usterek, dlatego będę wdzięczny za wszelkie sugestie:) Ostatnio wymieniane były świece, filtr powietrza, filtr oleju, pompa paliwowa.
_________________
Daewoo Nubira SX 1,6, rocznik 1998, instalacja gazowa z 1999, przebieg ponad 300 tys. km.
Powrót do góry
skupit

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Daewoo Nubira I SX, 1,6, 1998, PB+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Wrz 2013, 08:37
Temat postu:

Re: ( Daewoo Nubira ) Nubira gaśnie podczas jazdy na jałowym biegu


Dzięki za rady! Udało się ustalić co następuje. Dokonałem w warsztacie regulacji silnika krokowego, co wyraźnie poprawiło sytuację, jednakże nadal auto gaśnie po przełączeniu z gazu na benzynę.
1) Jeśli gaz się skończył, auto na benzynie zgaśnie kilka razy po wrzuceniu go na luz, potem wszystko wraca do normy, można normalnie jeździć i wrzucać na luz:)
2) Jeśli gaz się nie skończył, a przerzucam na benzynę, to wtedy auto może jechać bez problemu kilkadziesiąt km na benzynie np. po autostradzie (pod warunkiem utrzymywania obrotów na poziomie 2-3 tys), ale gdy tylko wrzucę na luz od razu obroty spadają i gaśnie.

Intuicyjnie wydaje mi się, że w jakiś sposób instalacja gazowa podaje silnikowi zbyt dużo gazu i przy powrocie na benzynę, silnik dławi się od zbyt dużej ilości paliwa. Jak na Nubirę mam dość wysokie spalanie gazu, ok. 15-16l / 100 km. Czy dobrze myślę? Jaki element odpowiada za doprowadzanie odpowiedniej ilości gazu do silnika?
_________________
Daewoo Nubira SX 1,6, rocznik 1998, instalacja gazowa z 1999, przebieg ponad 300 tys. km.
Powrót do góry
Norberto

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Nubira 2.0 16V 98r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 01:29
Temat postu:

Nubira gaśnie podczas jazdy na jałowym biegu


Możliwe problem tkwi w zbyt niskim ciśnieniu gazu.
Sonda lambda wysyła sygnał o zbyt ubogiej mieszance i komputer na siłę próbuje zwiększyć dawkę paliwa. Po przełączeniu na benzynę, komputer kontynuuje czynność (bo niby skąd ma wiedzieć że to już nie gaz) i powoduje zalanie silnika. po jakimś czasie sonda wysyła prawidłowy odczyt spalania, komputer zmienia zdanie i auto śmiga jak złoto.

Sprawdź filtry gazu gdyż mogą być już zapchane.
W parowniku jest zawór który reguluje ciśnienie. Może też wymagać zestawu naprawczego.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Nubira ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Nubira »

Opinie o samochodach Daewoo Nubira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Nubira ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System