Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Lanos ) Problem,zwarcie na samochodzie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazik221

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Daewoo Lanos 1,5 16v 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2013, 18:17
Temat postu:

Problem,zwarcie na samochodzie.


Witajcie.
Otóż jestem ,,szczęśliwym" posiadaczem Lanosika od 3 miesięcy i 2 dni temu złapał mnie dość poważny problem a mianowicie:
Jadąc sobie ze stacji zapalił mi się ,,CHECK" po czym zgasł i zaczął zapalać się co kilka chwil i gasnąć! Gdy stanąłem na skrzyżowaniu i ruszyłem auto zaczęło szarpać jak diabli tak jak by nie domagał no ale w końcu poszedł i dojeżdżając pod dom znowu zapalił się ,,CHECK" i auto zgasło próba odpalenia rozładowała akumulator do zera. Wczoraj próbowałem odpalić auto z kabli i czy to pod akumulatorem czy bezpośrednio pod auto podłączałem, kable zaczynały się kopcić(w dosłownym tego słowa znaczeniu). Dzisiaj spróbowałem podłączyć akumulator i wszystko byłoby fajnie gdyby nie to iż w momencie podłączania drugiej klemy poleciały iskry i zaczął wyć alarm. No ale elektryka załapała mimo wszystko. Poszedłem spróbować odpalić auto i widzę na desce kochanego ,,CHECKA" i kontrolkę o naciągu paska klinowego. Mimo tych dwóch kontrolek odpaliłem auto. Po odpaleniu auta auto gaśnie obojętnie czego się nie zrobi auto za każdym razem gaśnie. Miał ktoś podobny problem? Mógłby ktoś coś podpowiedzieć? z Góry dzięki !
_________________
Kaziuu
Powrót do góry
gadu-gadu
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 30 Maj 2013, 21:40
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Problem,zwarcie na samochodzie.


Na początek żeby ustalić, czy nie masz z zwarcia naładuj akumulator, zakładając go do auta wyłącz wcześniej wszystko, a druga klemę łącz przez amperomierz. Z kabli mogło Ci się kopcić, nie tylko z powodu zwarcia, ale jak jest akumulator solidnie rozładowany, lub bezpośrednio próbowałeś odpalać, to tak ma być. Iskrzenie to też autoalarm ze względu na elektronikę potrafi solidnie zaiskrzyć. Tylko amperomierz i to większy, da Ci właściwy obraz. Jak Ci skoczy na maksa to zaraz go odłącz i szukaj zwarcia.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Kazik221

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Daewoo Lanos 1,5 16v 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Maj 2013, 14:28
Temat postu:

Re: ( Daewoo Lanos ) Problem,zwarcie na samochodzie.


Dziękuje bardzo za pomoc i za reakcje ! Okazało sie iz po wymianie alternatora mechanik zostawił klucz na nim i ten klucz spadł powodując zwarcie obu biegunów -,-. Jeszcze raz dzięki Smile
_________________
Kaziuu
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Lanos »

Opinie o samochodach Daewoo Lanos - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Lanos ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System