Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Matiz ) Zmiana silnika .



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Damek89

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Matiz 800
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 02 Mar 2013, 10:27
Temat postu:

Zmiana silnika .


Witam forumowiczów jestem nowy na wasze forum sprowadził mnie problem a mianowicie:
W mojego Teścia Matizie jest do wymiany uszczelka pod głowicą koszt takiej usługi to 1000 zł w mieście z którego jestem. Wpadłem na pomysł, że może lepiej kupić silnik ponieważ ceny na allegro wahają się od 700-800 zł . I co wy na to czy to dobry pomysł dodam że obecny silnik już swoje wyjechał a kupić można silnik z przebiegiem rzędu 50-60 tys. km . i Pytanie drugie : Obecnie silnik jest z 1998 r. 800cm , A na allegro często spotykam silniki Matiz Chevrolet Spark te nowsze czy chcąc kupić taki silnik muszę wymienić też skrzynie ? Czy będzie dobra ta od obecnego silnika?

Z góry Dziękuje za odpowiedzi .
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Nie 03 Mar 2013, 00:47
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Zmiana silnika .


Powiem tak - wydmuchana uszczelka to:
-nowa uszczelka;
-planowanie głowicy;
-sprawdzenie szczelności głowicy;

Jeśli silnik ma "dużo" wylatane, to warto pobawić się w szlif cylindrów, wału, wymianę panewek.

A jak już tak mamy się "bawić" to jeszcze dajmy przy okazji głowicę na frezowanie gniazd zaworowych, wymieńmy zawory i w zasadzie będziemy mieli nowy silnik.
Pytanie tylko ile wytrzyma sama buda - czy nie zgnije zanim silnik skończy żywot Smile

Alternatywa druga, to jak sam wspomniałeś wymiana silnika. Pytanie - z jakiego samochodu? Pewnie był "lekko bity" ale w przód czy tył? Skoro lekko, to pewnie nasi spece zrobiliby go tak, że byś bez testera lakieru nie znalazł, a wtedy by nie poszedł jako bity. 60tys km - a kto Ci da gwarancję, że to nie było 160 albo 260?

Powiem tak - jeśli trzymał ciśnienie bez problemów, ma szczelną głowicę, to wymień uszczelkę, splanuj i daj sobie spokój z tuningiem.
Wymiana silnika na Chevroleta będzie wiązała się również z wymianą elektroniki sterującej i częścią okablowania, więc wtedy nie licząc wymiany skrzyni, półosi i innych podzespołów, które masz małe szanse na spasowanie, koszty całości na pewno przekroczą 1000zł, a Matiz i tak pozostanie Matizem...

Skoro rozważasz wymianę silnika, to zakładam, że liczysz się z kosztami, które nie zamkną się w 1000zł. Jeśli masz warunki i klucze, to dokup sobie klucz dynamometryczny i poczytaj trochę o wymianie głowic - nie jest to nic strasznego o ile zachowa się czystość i spokój w pracy. Planowanie głowicy to koszty rzędu 100zł, sprawdzenie szczelności - 80zł, uszczelkę pewnie i tak musisz kupić niezależnie, więc w kosztach wyjdzie Ci na pewno mniej, a przy silniku jaki jest w matizie to wierz mi, że w przeciągu 1 dnia da się go rozłożyć, splanować i złożyć. Smile

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
Damek89

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Matiz 800
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 03 Mar 2013, 10:30
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Zmiana silnika .


Dzięki za wyczerpującą odpowiedź teraz już chyba przekonałeś mnie do wymiany uszczelki a nie silnika .

Pozdrawiam dzięki napisze jak coś zdziałam w tym temacie Smile
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Nie 03 Mar 2013, 23:08
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Zmiana silnika .


Powodzenia w pracach Smile
Jak już się uporasz, to daj znać co i jak.

ps. Jeśli podejmiesz się robić całość samemu to warto kupić nowe szpilki do głowicy - na starych nie dociągniesz prawidłowo. Kolejną rzeczą, którą osobiście polecam, to sprawdzenie dokręcenia szpilek po przejechaniu 500-1000km. U mnie o dziwo mimo dokręcenia kluczem dynamometrycznym momentem podanym przez producenta po 800km dała się jeszcze dokręcić mimo nie przestawionego klucza. Po przejechaniu kolejnych 1000km i następnej kontroli już trzymała prawidłowo. Co prawda nie robiłem tego w Matizie, ale Sportage to w końcu też wynalazek skośnookich inżynierów Smile

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
Damek89

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Matiz 800
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 10:22
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Zmiana silnika .


Co się okazało było dla mnie szokiem.
Pojechałem do mechanika spytać czy to na pewno uszczelka (mechanika polecił mi kolega) okazał się bardzo dobrym fachowcem powiedział wprost "chłopie ktoś chciał cię naciągnąć na kasę"
Przyczyną wyrzucania płynu chłodniczego okazał się nie szczelny korek wlewu płynu do chłodnicy. Facet tylko otworzył maskę posłuchał i podał diagnozę. Dodatkowo wymieniłem uszczelkę pod klawiaturą bo ciekł olej i wyregulowałem zawory i po problemie:).
Wniosek z tego taki że polscy pseudo fachowcy z kogoś kto się mało zna na rzeczy zrobią debila i wezmą za to kasę ^^

Pozdrawiam i dzięki mimo wszystko za radę.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 10:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 20:58
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Zmiana silnika .


Korek wlewu płynu do chłodnicy? A to w Matizie chłodnica ma korek?
W wersji którą ja jeździłem był zbiorniczek przelewowy, instalacja ciśnieniowa, a chłodnica z obu stron (dół i góra) miała tylko węże.

Z tego co pamiętam, to Tico ma korek w chłodnicy i zbiorniczek wyrównawczy, ale mogę się mylić (jeśli tak, to proszę o korektę).

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Damek89

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Matiz 800
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 06 Mar 2013, 18:49
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Zmiana silnika .


No chodzi mi o korek tam gdzie uzupełnia się płyn chłodniczy normalnie ma wlew taki żółty korek nie bezpośrednio do chłodnicy tylko do zbiorniczka. Źle to ująłem
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Czw 07 Mar 2013, 19:42
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Zmiana silnika .


No to jednak pamięć mnie jeszcze nie zawodzi Smile

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Matiz »

Opinie o samochodach Daewoo Matiz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System