Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo ) Szkoda całkowita a nowa instalacja LPG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaro83V02

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabełków/Śląskie
Posiadane auto: Daewoo Tico
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2013, 16:56
Temat postu:

Szkoda całkowita a nowa instalacja LPG


Witam wszystkich. Mam taką sprawę otóż 3.II.2013 doszło do kolizji z moim ticusiem. Babka jechała sieczentem wpadła w poślizg i wyhamowała na moim przodzie. Dodam tylko tyle że mój ticuś stał w miejscu (był zaparkowany na poboczu drogi). Wszystko obyło się bez kłopotów bynajmniej na razie spisaliśmy dokument o wyrządzonej szkodzie obyło się bez policji. Sprawę zgłosiłem do TU w którym miała ubezpieczony samochód owa pani czyli PZU i dzisiaj tj 12.II.2013 pojawił się rzeczoznawca. Szkody w ticusiu nie są aż tak straszne (prawy błotnik nadkole prawy reflektor maska belka górna i środkowa zderzak i migacz). Rzeczoznawca stwierdził szkodę całkowitą i wycenił wartość auta wg Eurotaxu na 1600 zł (sprawdzałem tyle jest) po czym powiedział wartość wraku 400 zł 1200 do wypłacenia. Szkopuł tkwi jednak w czym innym. Otóż zaraz po zakupie auta zamontowałem w nim instalację LPG a dokładnie było to 31.X.2012 udokumentowane fakturą.
W związku z czym mam takie pytanie czy ta instalacja nie podnosi wartości auta i czy jeżeli jest stwierdzona szkoda całkowita to nie powinna być wyższa kwota w związku z tym (dodam że rzeczoznawca został poinformowany o nowej instalacji). Proszę o odpowiedzi jeżeli ktoś już miał podobne doświadczenie.
Z góry dziękuję jaro83V02
Powrót do góry
henry44

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ustka
Posiadane auto: lanos
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2013, 22:55
Temat postu:

podnosi


Moja żona podczas oberwania chmury we Włocławku wpadła na nieoznakowana wysepkę w centrum miasta. Wezwaliśmy Policję. Ustnie potwierdzili że to wina firmy dokonującej przebudowy ulicy. Byli ubezpieczeni w warcie i Warta wyliczyła że wartość naszego 20 letniego SAAB-a przekracza koszt dwu nowych opon i dwu nowych felg (były to felgi oryginalne aluminiowe). Próbowali wmówić że to stary samochód i amortyzacja zgodnie z ich wyliczeniami to 800 zł. Nie zgodziłem się podając argument że opony były nowe i jako element bezpośrednio związany z bezpieczeństwem jazdy nie może podlegać amortyzacji. Myślę że tak samo należy interpretować zakup nowej. Nie tylko dlatego że została kupiona w ubiegłym roku, ale że mysi być zawsze sprawna i nie podlega amortyzacji.
Powrót do góry
jaro83V02

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabełków/Śląskie
Posiadane auto: Daewoo Tico
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Lut 2013, 17:39
Temat postu:

Re: ( Daewoo ) Szkoda całkowita a nowa instalacja LPG


No ciąg dalszy mojej historii z PZU. Otóż po paru dniach (musiałem się upomnieć ) dostałem od PZU e-maila tzw "wycenę pojazdu" (nadal oczekuje na kosztorys naprawy,ale podobno mają jakąś awarię z systemem i mają wysłać 18.II.2013), ale do rzeczy.
W wycenie pojazdu:
1 Stan pojazdu - poniżej przeciętnej (jestem bardzo zdziwiony ponieważ poza paroma ogniskami rdzy wiadomo rocznik 97 ten samochód jest w 100% sprawny zadbany itd itp nie ma się do czego doczepić) nie wiem jak powinien wyglądać samochód żeby został sklasyfikowany jako przeciętny nie wspominając już o jakimś wyższym standardzie to nie jest auto z roku 2013
2 Notowanie Eurotax (baza danych 2013.02) PLN 600 (nie wiem czy można kupić tico za 600 sprawne w takim stanie) podejrzewam że nawet malucha w tej kwocie mógłby być problem dostać oczywiście sprawnego
3 Wartość wyposażenia dodatkowego PLN 0 (Nie wiem co by można zaliczyć do wyposażenie dodatkowego ? Bo jeżeli można doliczyć radio cd + tylna półka z głośnikami no to zostało to pominięte, jeżeli nie można to ok nic więcej w nim nie mam
4 Wartość instalacji gazowej PLN 958 (tak jak pisałem instalacja została założona 31.X.2012 czyli 3,5 miesiąca użytkowania i zostaje wyceniona na trochę więcej jak połowa swej wartości (przypominam koszt instalacji 1600 zł)

Tak jak wcześniej napisałem czekam na jeszcze jeden dokument i sądzę że mam powody się odwołać.

Żeby jeszcze było ciekawiej w ticusiu są jedno sezonowe opony o których rzeczoznawca wie bo robił zdjęcia z miarką bieżnika i akumulator jeszcze na gwarancji.

Jeżeli ktoś miał podobne doświadczenie proszę o radę czy coś wywalczę czy dać sobie z tym spokój a jeżeli tak to proszę o jakieś wskazówki
Powrót do góry
srebrna.strzała

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Lanos 1.5, 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Maj 2013, 22:39
Temat postu:

może porada u nich?


Polecam napisać coś na forumprawne.org. Kiedyś uzyskałem tam pomoc w sprawie kupna auta w komisie. Na forum powinien być ktoś ogarnięty w temacie odszkodowania powypadkowe.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo ) Dyskusje ogólne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System