Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Matiz ) Nie równa praca na wolnych obrotach falowanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubek12324

Czytelnik



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): jasło
Posiadane auto: Daewoo Matiz
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 14 Paź 2012, 10:54
Temat postu:

Nie równa praca na wolnych obrotach falowanie


Mam mały kłopocik ze swoim matizkiem otóż Jak jest pierwszy rozruch co dnia ładnie zapali po jednym obrocie rozrusznika i zaczyna lekko falowac dodam że obroty są takie ledwo ledwo. Dalej następny zapłon trzeba nacisną lekko pedał gazu bo jak się nie doda trzeba bedzie kręcic rozrusznikiem kilka nascie razy a jak złapie to ledwo wskoczy z szarpaniem na obroty. Jazda na odcinkach jest wporzo tylko te obroty i zapalanie jest ni normalne. Morze ktoś miał podobny przypadek i zechce sie podzielić ? Proszęo pomoc.
Powrót do góry
korzycha

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: FORD GALAXY 2.8 VR6
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 15 Sie 2013, 13:46
Temat postu:

re


odłącz kleme minusową akumulatora na pare godzin po załączeniu załącz zapłon odczekaj 10 sek , zgaś zapłon i zapal ponownie auto i nie dodawając gazu poczekaj ok 20 min zrobi sie adaptacja przepustnicy - ja miałem taki problem pomogło
Powrót do góry
gadu-gadu
MEDION

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Renault Clio 1,5 dCi
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 09 Wrz 2013, 21:38
Temat postu:

Re: re


korzycha napisał:
odłącz kleme minusową akumulatora na pare godzin...

Zastanawiam się dlaczego na dwie godziny?
Patrząc się z boku na tą poradę sądzę, że......mam bardzo duże braki. Smile

Osobiście stawiam na 200%, że to wina "silnika krokowego".
Kup nowy (25-30 zł) załóż i się pochwalisz, że...............obroty się ustabilizowały. Very Happy
Po tych objawach nie przychodzi mi nic innego.
Powrót do góry
gadu-gadu
Pawelek780

Dyskutant



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: opel meriva 1.6 8 v 2004 r
Piwa: 2/8
Wysłany: Sob 14 Wrz 2013, 18:33
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Nie równa praca na wolnych obrotach falowanie


200% ,szkoda że nie dałeś sobie ręki uciąć.
W matizie nie ma śrubki od wolnych obrotów,trzeba je zaprogramować (jak post wyżej),od tego trzeba zacząć.Odpięcie akumulatora może zrobić takiego psikusa, że wolne obroty falują.Jeżeli programowanie nie przyniesie poprawy to wtedy szukać dalej.
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Sob 14 Wrz 2013, 22:37
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Nie równa praca na wolnych obrotach falowanie


Widzę, że temat jest niezwykle gorący.
Powiem tak - regulacja wolnych obrotów jest i to w dodatku w postaci śrubki zaraz przy lince gazu.
Przepustnica elektryczna pracuje jedynie w czasie uruchomienia zimnego silnika, czyli na potocznie zwanym ssaniu, potem zamyka się szczelnie (o ile w ogóle pracuje, bo takie przypadki też miałem).
Jeśli silnik pracuje na bardzo niskich obrotach i ma problem z przejściem na wyższe, ale po delikatnym dodawaniu gazu uda się go wgonić, to do przeglądu jest czujnik MAP (od podciśnienia). Najprostsza diagnoza - odłączyć wężyk i zatkać wlot - jeśli silnik zmieni pracę lub zgaśnie, to znaczy, że działa, jeśli nie, to wiadomo...
Tak przy okazji - kasowanie adaptacji komputera to odłączenie klemy na czas nawet poniżej 1 minuty. Niektórzy zalecają włączenie stopu lub pozycyjnych dla pewności (przy odłączonym akumulatorze), ale nie jest to konieczne.

Co do samej adaptacji - kolega korzycha może mieć rację - jeśli złapałeś jakąś przerwę w pracy któregoś czujnika to taka ewentualność mogła wystąpić. Proponuję mostek pomiędzy pinami A-C w złączu diagnostycznym i podać na forum co wymiga ( o ile klema jeszcze nie była zdjęta).

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Sob 14 Wrz 2013, 22:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
waldek2206

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Deawoo Matiz
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Sty 2016, 01:52
Temat postu:

Nierówna praca silnika Matiz


Witam. Odświeże troszkę temat. U mnie problem przedstawia się natępująco: od pewnego czasu matiz nie wkręcał się na obroty, z upływem czasu było coraz gorzej i zaczął do tego po odpalaniu bardzo nierówno chodzić. Najpierw na zimnym silniku chodził równo lecz po nagrzaniu zaczął szatkować na wolnych. Zaznaczę że auto bardzo mało używane od listopada zrobił może z 200km. Po prawie dwóch tygodniach postoju w garażu dzisiaj żona postanowiła go "przepalić" i okazało się że już praktycznie nie da się nim jechać bo cały czas nierówno pracuje. Check nie świeci.
Następujące czynności jakie wykonałem do tej pory:
- wymiana PWN
- wymiana świec
- podmianka MAP sensora (niby od astry g ale to to samo - astra chodzi ładnie)
- czyszczenie krokowca
- czyszczenie aparatu zapłonowego
- wymiana filtra powietrza i paliwa
Dodam jeszcze że praca silnika w miarę stabilizuje się na obrotach w granicach 3 tys ( ani mniej ani więcej - podaję około bo nie ma obrotomierza)
Zauważyłem również że silnik równiej pracuje kiedy zdejmę i założę z powrotem 2 przewód zapłonowy (obroty na chwilę się wyrównują).
Jeżeli ktoś zechciałby pomóc desperatowi Crying or Very sad to dodatkowo załączam link do filmiku https://youtu.be/IoChKvIrDuE
Z góry dziękuję za udzielone podpowiedzi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Matiz »

Opinie o samochodach Daewoo Matiz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System