Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Matiz ) Wymiana rozrusznika Matiz 1999



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomekwitek90

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Deweoo Matiz Friend 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 16:59
Temat postu:

Wymiana rozrusznika Matiz 1999


Mam pytanie. Nie mam pojęcia jak najłatwiej i najszybciej można wyjąć rozrusznik w MATIZIE 1999r?
Powrót do góry
gadu-gadu
Marcin91

Dyskutant



Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDYNIA
Posiadane auto: Renault Laguna 1.9 dCi 2002r
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 28 Mar 2012, 16:17
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Wymiana rozrusznika Matiz 1999


Musisz zanurkować pod samochód. Wyciągnij zapasuwkę i połóż ją przed samochód następnie wjedż na nią przednim lewy kołem , połóż karimatę / bo zimno/ i nura - masz dostęp do ustrojstwa - odkręć parę śrubek . Wcześniej odłącz akumulator bo może rypnąć. Jeżeli masz kanał to sprawa jeszcze prostsza.Jest trochę zabawy.
Powrót do góry
marcin25jaw

Czytelnik



Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Matiz
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 13:52
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Wymiana rozrusznika Matiz 1999


Witam, wczoraj przeszukiwałem google aby ułatwić sobie pracę przy demontażu rozrusznika w Mieciu no i nikt dokładnie tego nie opisał.
Dziś zabrałem się do tego i opiszę w miarę dokładnie.
Nie miałem aparatu a ręce uwalone więc telefonem też nic nie pstryknąłem, więc musicie się zdać na mój pisemny opis.

Potrzebujemy grzechotkę, przedłużki do grzechotki nasadki 12 i 14, łamany przegub, latarkę. Bardzo ale to bardzo ułatwia pracę kanał ja taki mam.
Zaczynamy od demontażu akumulatora aby dostać się do śruby i mieć możliwość obrotu kluczem (grzechotką) musimy odkręcić przewód masowy od skrzyni biegów. śruby prawie nie widać, ale jeśli położymy głowę prawie na lampie (od strony kierowcy) i popatrzymy pod pompę hamulcową a nad skrzynię biegów to będziecie widzieć śrubę. Blisko niej ok 5 cm jest identyczna śruba chyba od łapy silnika lub skrzyni biegów i jest łatwiej dostępna. śruba od rozrusznika jest blisko skrzyni biegów i nie wejdzie wam nasadka z przedłużką (obrobicie śrubę) do tego potrzebny będzie przegub aby wykręcić pod kątem. To też wyjaśnia nam która to śruba.
drugą śrubę odkręcamy z kanału, ale najpierw demontujemy osłonę (blachę) skrzyni biegów, odkręcamy obejmę wiązki kabli pod rozrusznikiem aby go później wyciągnąć.
Ta śruba jest już widoczna z pod spodu nad gumą przegubu półosi, blisko automatu rozrusznika. tutaj nam przegub nie będzie potrzebny jedynie długa przedłużka. wsadzamy ją od strony kierowcy (tak najłatwiej).
Jak już odkręcicie rozrusznik to nie urwijcie kabli, odpinamy przewody masowy i prądowy. Wyciągacie rozrusznik.

Montować będę w tygodniu jak naprawię stary lub kupię nowy rozrusznik, ale montaż w odwrotnej kolejności.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Matiz »

Opinie o samochodach Daewoo Matiz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System