Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Matiz ) zapłon przestawiony lub pasek rozrządu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomek0000

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bygoszcz
Posiadane auto: daewoo,matiz,friend,800,2000.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 13:37
Temat postu:

zapłon przestawiony lub pasek rozrządu


Witam ,mój matiz szarpał w trakcie jazdy , wymieniłem kopułkę ,palec,przewody,świece ,auto strzela w tłumik.Czy zapłon się przestawił ?.Daje fotki :

http://img840.imageshack.us/img840/3927/16801722.jpg
http://img717.imageshack.us/img717/1251/dsc04306p.jpg
http://img121.imageshack.us/img121/835/dsc04307yv.jpg
http://img135.imageshack.us/img135/4328/dsc04309v.jpg
http://img46.imageshack.us/img46/1669/dsc04311we.jpg
http://img26.imageshack.us/img26/68/dsc04312o.jpg
http://img560.imageshack.us/img560/4512/dsc04313n.jpg

pasek rozrządu mam wymieniany w sierpniu 2010r ale w grudniu odpalałem na popych ,bo mi akumulator padł ,radio zostawiłem włączone .80 tyś przejechane 2000.r
Jak przestawić koło pasowe na 10 stopni ,jeżeli jest na 0 ?.Obracając dolnym kołem to ustawie 10 stopni ale znak na dolnej zębatce nie będzie równo u góry ,więc może jest inny sposób .
na fotkach wyraźnie widać że jest wszystko na znakach prawidłowo ale coś jest źle na kole pasowym ,powinno być 10 stopni a nie 0 .


Ostatnio zmieniony przez tomek0000 dnia Pon 07 Lut 2011, 17:59, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 14:56
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) zapłon przestawiony lub pasek rozrządu


A ile auta ma przejechane??
A pasek kiedyś wymieniałeś??

EDIT :Aby przestawić to koło musisz zdjąć pasek rozrządu, przestawić kolo poustawiać na znakach inne koła i założyć pasek. Niby nic trudnego ale jak się na tym nie znasz to zaprowadź auto do mechanika.
_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
tomek0000

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bygoszcz
Posiadane auto: daewoo,matiz,friend,800,2000.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 18:03
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) zapłon przestawiony lub pasek rozrządu


dam radę ale dlaczego już nie mogę ustawić na fabrycznych znakach ?
,czyli jaka przyczyna przestawienia się zapłonu ?bo mogę reklamację złożyć do mechanika .
auto raz mi odpaliło i zgasło i strzela w tłumik .
Kręcąc w lewo o jeden ząbek,rozumiem ze bez paska a górne koło bez ruchu ?Czy cały czas w prawo i zatrzymać wcześniej o jeden ząbek?

aktualnie mogę kręcić kołem pasowym w prawo i co jakiś czas jest wyczuwalny opór tłoków i dalej już luźno idzie. Czy lepiej jest ustawić aparatem zapłonowym na lampę?


Ostatnio zmieniony przez tomek0000 dnia Pon 07 Lut 2011, 18:55, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 18:05
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) zapłon przestawiony lub pasek rozrządu


Spróbuj koło pasowe przestawić o jeden ząbek w lewo i sprawdź czy nic się nie blokuję (przekręcając wałem korbowym w prawo, parę razy). Jak się nie blokuję to spróbuj odpalić.
_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
tomek0000

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bygoszcz
Posiadane auto: daewoo,matiz,friend,800,2000.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 20:28
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) zapłon przestawiony lub pasek rozrządu


czyli tak ,ściągam pasek ,cofam dolną zębatkę o jeden ząbek ,zakładam pasek i odpalam auto ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 20:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 20:36
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) zapłon przestawiony lub pasek rozrządu


Ściągnij pasek przestaw dolne koło o ząbek do przodu załóż pasek przekręć silnikiem 2 3 razy tylko nie rozrusznikiem. Zwykły klucz załóż i przekręć bo jakby góra była nie tak to pokrzywisz zawory.
_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
tomek0000

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bygoszcz
Posiadane auto: daewoo,matiz,friend,800,2000.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 21:35
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) zapłon przestawiony lub pasek rozrządu


jak dam do przodu zębatkę czyli w stronę odwrotną do kierunku kręcenia się paska , to punkt na zębatce nie będzie w prawidłowym miejscu a znak na kole pasowym ustawi się na 10 stopniach czyli prawidłowo , dlaczego tak jest ? albo ja czegoś nie ogarniam ?Zębatka dolna ,razem jest nałożona z kołem pasowym ,jest tam bolec ,więc jak cofnę zębatkę to razem z kołem pasowym .
Powrót do góry
DeMa99

Debiutant



Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Augustów
Posiadane auto: Matiz Life 1999
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 21:40
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) zapłon przestawiony lub pasek rozrządu


Te stopnie o których piszesz jak je przestawić i są na zdjęciach one nie dotyczą ustawienia pozycji kół rozrządu względem siebie, one służy do sprawdzenia kata wyprzedzenia zapłonu w momencie gdy regulujemy zapłon przez zmianę położenia aparatu zapłonowego a na koło pasowe świecimy lampą stroboskopową w momencie gdy silnik pracuje podczas tejże regulacji. Co się dotyczy samego paska rozrządu i kół. Górne koło wygląda że stoi na znaku prawidłowo dolne natomiast koło na tych zdjęciach nie widzę znaku na korpusie. Widoczna jest kropka na kole ale nie widać jak ona się ma do tego znaku na korpusie jest to taka łezka i ta kropka powinna być na przeciw niej w momencie gdy znaki na kole górnym też są na przeciw siebie. Na jednym ze zdjęć odnoszę wrażenie jakby właśnie kropka na tym dolnym kole była przestawiona w lewą stronę, ale następne zdjęcie zrobione z innego konta to jakby wykluczało. Jeśli nie uporałeś się jeszcze z tym to jak możesz zrób zdjęcie od strony nadkola dolnego koła po ustawieniu rozrządu na znakach na kole górnym. a co dotyczy się luzu na pasku to jest on znacząco duży i jest wówczas duże prawdopodobieństwo że rozrząd może się przestawić przy rozruchu na przysłowiowy pych. Dodam że przestawienie rozrządu o jeden ząb nie spowoduje takich objawów jak opisujesz jedynie silnik będzie trochę zmulony.
Powrót do góry
chudy135

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: Deawoo Matiz
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 02:25
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) zapłon przestawiony lub pasek rozrządu


Niekoniecznie może to być przyczyna złego ustawienia zapłonu. W moim aucie było to samo. Po odpaleniu gdy silnik osiągał temp. 90' zaczynał szarpać i tracić na mocy. Początkowo myślałem że to wina przewodów, świec i kopułki. Po ich wymianie i dłuższym czasie było to samo. Więc zacząłem szukać w internecie i znalazłem. Problem znajdował się w aparacie zapłonowym, a dokładnie CZUJNIKU HALLA(MODUŁ OPTYCZNY). Po jego wymianie samochód chodził jak należy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Matiz »

Opinie o samochodach Daewoo Matiz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System