Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Nubira ) nubira 1.6 16 v pali olej.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Nubira ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bayer228

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Wrz 2006, 16:59
Temat postu:

nubira 1.6 16 v pali olej.


nubira paliła mi olej. ostatnio dałem do mechanika i stwierdził że trzeba wymienić pierścienie. pierścienie zostały wymienione, przy okazji uszczelniacze na zaworach. mówił że to załatwi problem. a tu wielka porażka. samochód dalej pali olej. gdy go odpalam i dodaje gazu to strasznie dymi. co jest tego przyczyną?. byłem ostatnio u niego po przejechaniu 2000 km bo twierdził że do 1500km moze coś wziąć. ale nie bez przesady ja już wlałem prawie 2 litry. pomóżcie
Powrót do góry
gadu-gadu
motorobin

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 B 2008 r, Peugeot 206 1.4 B 2003 r, Ford Taunus 1.6 B 1980 r, Jeep Cherokee XJ 4.0 B 1989 r, Fiat 126 p 1989 r
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 24 Wrz 2006, 14:13
Temat postu:

Re: ( Daewoo Nubira ) nubira 1.6 16 v pali olej.


Jeżeli można zaufać temu mechnikowi Very Happy ,że nie zawalił czegoś podczas roboty to powiedział bym ,że coś jest nie tak z dolotem powietrza i silnik zasysa powietrze z olejem z odmy ( ale to tylko ogólne przypuszczenie i nie potrzebny był ten remoncik Sad ) .
Tak na marginesie auto przed robotą mechanika i po jego robocie zachowuje się tak samo więc nie odpuszczaj mu , wzioł kase to niech naprawi a jak się nie zna to niech pietruszką zacznie handlować !
Odłącz rure gumową od zasysu powietrza tuż przy przeustnicy ( zdejmij ją ) zobacz jak wygląda przepustnica jeżeli jest zasrana olejem to trafiłem w 10 . Odpal auto bez zakładnia i poczekaj kilka minut jeżeli dymienie ustąpi to z czystym sumieniem moge powiedzieć ,że remont był nie potrzebny . Domyślam się ,że masz założoną instalację gazową i przed mieszalnikiem gazu masz założoną klapkę metalową ,silnik kichną i klapka wbiła się w obudowę zatykając dopływ powietrza .
Pozdrawiam
Powrót do góry
motorobin

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 B 2008 r, Peugeot 206 1.4 B 2003 r, Ford Taunus 1.6 B 1980 r, Jeep Cherokee XJ 4.0 B 1989 r, Fiat 126 p 1989 r
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 24 Wrz 2006, 14:14
Temat postu:

Re: ( Daewoo Nubira ) nubira 1.6 16 v pali olej.


Jeżeli można zaufać temu mechnikowi Very Happy ,że nie zawalił czegoś podczas roboty to powiedział bym ,że coś jest nie tak z dolotem powietrza i silnik zasysa powietrze z olejem z odmy ( ale to tylko ogólne przypuszczenie i nie potrzebny był ten remoncik Sad ) .
Tak na marginesie auto przed robotą mechanika i po jego robocie zachowuje się tak samo więc nie odpuszczaj mu , wzioł kase to niech naprawi a jak się nie zna to niech pietruszką zacznie handlować !
Odłącz rure gumową od zasysu powietrza tuż przy przeustnicy ( zdejmij ją ) zobacz jak wygląda przepustnica jeżeli jest zasrana olejem to trafiłem w 10 . Odpal auto bez zakładnia i poczekaj kilka minut jeżeli dymienie ustąpi to z czystym sumieniem moge powiedzieć ,że remont był nie potrzebny . Domyślam się ,że masz założoną instalację gazową i przed mieszalnikiem gazu masz założoną klapkę metalową ,silnik kichną i klapka wbiła się w obudowę zatykając dopływ powietrza .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Nubira ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Nubira »

Opinie o samochodach Daewoo Nubira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Nubira ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System