Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Polonez ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ssman860

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Torunia
Posiadane auto: Fiat CC 700 gaźnik Fos 1993r, Fiat CC 700 dawniej Aisan teraz już Weber 1997r, Polonez Caro Plus 1,6 GLI 1999, Fiat BRAVA 1,4 12v LPG
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 00:23
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Witam po przerwie.
No więc nadeszły mrozy i wszystko się wyjaśniło. Akumulator w moim poldku jest kicha! Temperatura spadła poniżej zera i po przekręceniu kluczyka zipnie raz i zgon! Wychodzi na to, że aku traci w ogromnym stopniu swoją zdolność rozruchu. Dokonałem pomiarów przed prubą odpalenia i tak: z odłączoną klemą 12,3V, podłączyłem klemę, włączyłem światła drogowe i szybe - napięcie aku spadło do zaledwie 10,5V (silnik przy tym nie pracował) Po założeniu szelek poprzez do innego akumulatora auto kręci normalnie
Powrót do góry
gadu-gadu
mirek629

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płońsk
Posiadane auto: DEwoo POlonez 1.6 GSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 00:49
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Wiec zostaje tylko kupić nowy akumulator z dobrą mocą rozruchową polecam centra plus sam mam taki ale i tak poldek stoi b o nie mogę zapalić
Powrót do góry
ssman860

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Torunia
Posiadane auto: Fiat CC 700 gaźnik Fos 1993r, Fiat CC 700 dawniej Aisan teraz już Weber 1997r, Polonez Caro Plus 1,6 GLI 1999, Fiat BRAVA 1,4 12v LPG
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 20:22
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Zakupiłem wczoraj nowy aku Centra plus 50Ah 450A. Po podłączeniu rozrusznik kręci jak wściekły i poldek zapala od pierwszego. Jednak nadal jest problem z kontrolką ładowania, która po odpaleniu świeci się, gaśnie dopiero przy ok 3000 obr (dodam gzau na 3000obr , słychać pyknięcie i wtedy jest już ok ładowanie gaśnie i po tym już ładuje w całym zakresie obrotów) Niepokoi mnie ta sprawa, bo nie chce załatwić na cacy nowego akusa
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_25

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 20:33
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


U mnie też wysiadł akumulator (Plus 1997), kupiłem nowy i następnego dnia znów nie odpaliłem. Okazało się, że regulator napięcia (jak dobrze pamietam, bo to było kilka lat temu jak miałem Caro Plus 1997) odmówił współpracy. Po wstawieniu nowego odpalał jak z salonu. Nie wiem czy u Ciebie to jest to, bo objawy inne ale może warto sprawdzić.
Powrót do góry
ssman860

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Torunia
Posiadane auto: Fiat CC 700 gaźnik Fos 1993r, Fiat CC 700 dawniej Aisan teraz już Weber 1997r, Polonez Caro Plus 1,6 GLI 1999, Fiat BRAVA 1,4 12v LPG
Piwa: 1/4
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 18:44
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Od razu też odłączyłem alarm, który zjadał aku. Tyle, że nie mam całkowitej pewności, czy samo wyjęcie bezpiecznika od alarmu całkowicie go dyskwalifikuje z poboru prądu (po wyjęciu bezpiecznika alarm jest nieaktywny, nie reaguje na pilota), jednak gdy podłącze multimetr między dodatni zacisk akumulatora a dodatnią końcówkę (miedzy przewód ''+'' a końcówkę "+") to napięcie wskazane na multimetrze wynosi 11,3V podczas gdy na akumulatorze jest 12,6V (wartości przy niepracującym silniku i powyłączanych wszystkich odbiornikach)
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 18:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Polonez ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Polonez »

Opinie o samochodach Daewoo Polonez - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Polonez ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System