Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Polonez ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ssman860

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Torunia
Posiadane auto: Fiat CC 700 gaźnik Fos 1993r, Fiat CC 700 dawniej Aisan teraz już Weber 1997r, Polonez Caro Plus 1,6 GLI 1999, Fiat BRAVA 1,4 12v LPG
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 03 Lis 2010, 20:21
Temat postu:

Polonez rozrusznik wolno kręci


Witam szanowne grono forumowiczów.
Mam problem z Polonezem Caro Plus 1,6 gle rocznik 1999
Wygląda to następująco: gdy chce go rano odpalić po przekręceniu kluczyka zipnie ze dwa razy i koniec, objaw jak podczas rozładowanego akusa, lecz mierzyłem multimetrem i wartośc napięcia akumulatora w spoczynku wynosi 12,6V
Po paru próbach odpalenia bez powodzeń (rozrusznik wolno kręci, wszystkie kontrolki przygasają prawie na maxa) wartośc napięcia spada do 11,9V
Postanowiłem wziąśc go na tzw szelki (kable rozruchowe) którymi zasiliłem go z dwóch akumulatorów od ciągnika (2x6V) Napięcie tych dwóch jest równe 12,7V. Po takim połączeniu Poldek odpalił normalnie. Na ciepłym silniku odpala bez zarzutów, natomiast gdy postoi z 5 godzin znowu nie chce kręcić jak trzeba i ledwo obraca wałem.
I tak jest codziennie od 3 tygodni, ten sam schemat.
Ponadto po odpaleniu jak już sie uda to alternator nie ładuje na jałowych, załącza się dopiero po dodaniu gazu na ok 3 tys obr, wtedy kontrolka gaśnie.
Posprawdzałem mase i przewody plusowe, wszystko jest oki, nawet op bezpośrednim połączeniu do rozrusznika te same objawy.
Proszę o wszelkie sugestie, z góry dziękuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 03 Lis 2010, 21:45
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


1-Czy Ci coś nie je prądu na postoju- wyłączyć wszystko, zdjąć klemę, między klemę a biegun akumulatora miernik i ile bierze prądu.
2 -czy rozrusznik nie ma wywalonej tulejki i szczotki ok.
3 -Woltomierzem raczej do końca nie sprawdzisz prądu rozruchowego - albo specjalny miernik(najlepiej), albo domowym sposobem włączyć długie światła na kilka godzin w zależności od pojemności akumulatora.N.p. po 1,5 godz 45Ah powinno jeszcze obracać. (przy dobrym rozruszniku)
4-Z ładowaniem masz coś chyba nie w porządku bo to są zbyt wysokie obroty, żeby alternator dopiero startował chyba że zmieniłeś tą kontrolkę i dałeś dużo słabszą żarówkę. Możesz włączyć światła i na zapalonym silniku napięcie na akumulatorze musi być 13,6 - 14,5, i to na całym zakresie obrotów, a chyba nie będzie (diody wzbudzenia, regulator szczotki, diody mocy) wszystko to wtedy do przeglądnięcia. Zakładam że wszystkie styki są ok. a pasek odpowiednio naciagnięty
Pozdrawiam
Powrót do góry
ssman860

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Torunia
Posiadane auto: Fiat CC 700 gaźnik Fos 1993r, Fiat CC 700 dawniej Aisan teraz już Weber 1997r, Polonez Caro Plus 1,6 GLI 1999, Fiat BRAVA 1,4 12v LPG
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 03 Lis 2010, 22:41
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Jeszcze raz tłumaczę to z alternatorem: Po rozruchu na jałowych brak ładowania, kontrolka się pali, a na klemach wartość samego akusa, po dodaniu gazu na ok 2,5 tys - 3 tys alternator się załącza i wtedy ładuje w każdym zakresie prędkości obrotowej silnika. Po prostu po rozruchu trzeba mu depnąć i jest już potem ok. Ten problem miałem sporo wcześniej zanim pojawiły się problemy z kręceniem rozrusznika. No ale jednak normalne to nie jest.

Po odpaleniu ładowanie alternatora (po załączeniu) wynosi 14,8V czyli przyzwoite. Na postoju nie bierze nic prądu bo zawsze na noc zdejmuje dodatni zacisk, gdyż alarm dużo pradu pobiera.
Naciąg paska alternatora jest ok, jego stan też. Jakieś 2 miesiace temu wyjmowałem rozrusznik do wyczyszczenia, bo sporadycznie występował kłopot, ze nie chciał kręcić, ale to było raz na tydzień nie więcej. Po wyczyszczeniu i zamontowaniu było ok, no ale od paru tygodni nagminnie sie powtarza problem z rozruchem. Wtedy tulejki i szczotki były jeszcze w miarę, no ale może znowu złapał syfu na wirnik i komutator. Poświęce najbliższy weekend i wytargam rozrusznik z poldasa, rozbiore i bedzie wiadomo gdzie jest babun
Powrót do góry
gadu-gadu
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 17:30
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Jeżeli masz 14,8 z obciążeniem (światła i szyba) to mi nic do głowy nie przychodzi. Jak przy obciążeniu napięcie znacznie spada, to może któraś dioda jest padnięta. Tak miałem w polonezie 1,4 który ładował, ale nie za bardzo, bo była padnięta dioda. Rozumiem, że wcześniej ta kontrolka gasła dużo szybciej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
mirek629

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płońsk
Posiadane auto: DEwoo POlonez 1.6 GSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 18:44
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


A wcześniej dobrze palił bo to może słaba moc rozruchowa to powoduje trudno mi jest powiedzieć. mógłbym prosić o pomoc w moim temacie o niepracującym na benzynie polonezie bo już nie wiem co mam robić
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 18:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 19:21
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


mirek629 ale napisałeś, że trzeba Cię przesłuchać jak na policji i nawet nie wiem czy to zgodnie z regulaminem.
Auto chodzi na gazie a na benzynie nie chodzi. Czy tak?
Czy po załączeniu kluczyka pompa paliwa "brzęczy" w baku?
Jak brzęczy to czy jak zdejmiesz wężyk na listwie wtryskowej to czy sika paliwo. Tyle na poczatek.
Pozdrawiam
Powrót do góry
mirek629

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płońsk
Posiadane auto: DEwoo POlonez 1.6 GSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 21:34
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


no więc tak bzyczy jak się kluczyk przekręci ale bezpiecznik od pomki paliwa wyskakuje podejrzewam że jakiś wtrysk się popsuł i nie wiem jak sprawdzić co jest a ie będę wszystkiego wymieniał
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 22:10
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Jak mi będziesz odpowiadał na pytania to może Ci coś doradzę. A jak wywala bezpiecznik od pompy to dlaczego niby wtrysk?
Pozdrawiam
Powrót do góry
mirek629

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płońsk
Posiadane auto: DEwoo POlonez 1.6 GSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 16:05
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


No tak wywala że gdy pali z benzyny zapali i zaraz bezpiecznik spalony przy dodaniu gazu.No może wtrysk bo nie ma siły w ogóle praktycznie nie pracuje na benzynie
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 17:58
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Tłumaczenie to ciężka praca. Zrozum, żeby wtrysk odpowiednio siknął, to pierwsze pompa musi dać wystarczające ciśnienie a dobry zawór przelewowy, tego ciśnienia z listwy wtryskowej nie wypuścić. Dlatego jak chcesz to sprawdzić wykombinuj sobie trójnik taki żeby na jedno ramię założyć przewód paliwowy od pompy ale już po filtrze, na drugie przewód paliwowy od listwy wtryskowej (tak jak byś przeciął przewód i wstawił trójnik)a a do trzeciego manometr na 5 atmosfer. Załączyć pompę i na wielopunkcie manometr musi pokazywać co najmniej 3 atm, przy 1 punkcie
może trochę mniej. Jak nie ma takiego ciśnienia to nie ma siły, samochód na benzynie nie pojedzie. Ty masz gaz, wyłącznika pompy pewnie nie masz, bo mało kto ma, Jeździło się na gazie, a w baku się miało rezerwę i wtedy pompa aż się prosi żeby ją zatrzeć. Ja uważam że pompa Ci się kończy albo masz jakieś zwarcie w instalacji z powodu którego pompa nie pracuje jak należy. W nagrodę, za moje długie tłumaczenia, bardzo proszę, żebyś napisał jak Ci się to uda naprawić.
Pozdrawiam
Masz wielopunkt, czy jednopunkt/
Powrót do góry
ssman860

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Torunia
Posiadane auto: Fiat CC 700 gaźnik Fos 1993r, Fiat CC 700 dawniej Aisan teraz już Weber 1997r, Polonez Caro Plus 1,6 GLI 1999, Fiat BRAVA 1,4 12v LPG
Piwa: 1/4
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 18:06
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


widze że główny temat stał się tematem pobocznym...
Powrót do góry
gadu-gadu
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 19:17
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Jestem i czuwam jak coś napiszesz to odpowiem
Powrót do góry
mirek629

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płońsk
Posiadane auto: DEwoo POlonez 1.6 GSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 20:16
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


wielopunkt. Dobrze sprawdzę ale po tym jak mi przewód od paliwa pęk to myśl że ciśnienie jest dobre bo w sekundzie cały bak w benzynie aż syczało i myślę że nie ma gdzieś drożności i dlatego pompa pcha po przez sile i dlatego się przegrzewa i wyskakuje bezpiecznik.Wyłacznik benzyny posiadam ale go nie użyłem i jak była rezerwa jeździłem. Myślę że może zaciągnął brudy . tylko nie jestem pewien czy jest szansa żeby filtr przepuścił brud
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 20:21
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Ale po to Ci piszę od 3 postów, żebyś sprawdził, czy sika z wężyka przy listwie wtryskowej. A z pompą, możliwe, że przewody i filtr nie drożne i ciśnienie stawia pompę aż wybija bezpiecznik. Możesz kupić 4 m wężyka i na próbę podłączyć pompę, bezpośrednio pod listwę wtryskową czy będzie chodził.
Powrót do góry
mirek629

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płońsk
Posiadane auto: DEwoo POlonez 1.6 GSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 16:00
Temat postu:

Re: ( Daewoo Polonez ) Polonez rozrusznik wolno kręci


Sprawdziłem nie leciało przy listwie wtryskowej wymieniłem pompkę ciśnienie później dawała do listwy rezultat ten sam a w ostateczności ta pompka też się spaliła a bezpiecznik nie wysiadł na początku miła inny odgłos a później w ogóle . świece wymieniłem bo jak chodził na benzynie i zdjąłem dwa środkowe kapturki to nie było zmiany w pracy silnika po zmianie to samo. Jakieś nowe pomysły . a przy tej nowej pompce bezpiecznik tylko raz wysiadł jak samochód był pod lewarowany i paliwo było na końcu baku i chciałem zapalić ale to momentalnie siadł a jak opuściłem go i chciałem zapalić zapalił ale chodził tak jak wtedy Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Polonez ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Polonez »

Opinie o samochodach Daewoo Polonez - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Polonez ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System