Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Matiz ) Porada - Matiz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mackdriver

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Paź 2012, 19:44
Temat postu:

Porada - Matiz


Cześć,


Mam do Was prośbę abyście doradzili mi w pewnej kwestii.
To dla mnie dość ważne. Potrzebuję pomocy i rozwiania moich wątpliwości.


Jeżdżę samochodem który jest autem ogólnego dostępu w domu.

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego w 100% własnego samochodu.

Myślę nad Matizem. Jeżdżę przeważnie po mieście załatwiając codzienne sprawy. Czasami jadę za miasto 50-100 km.

Bardzo rzadko, powiedzmy 3 razy w roku może się okazać, że będę chciał pojechać gdzieś dalej, powiedzmy 200-300 km w jedną stronę.

Oczekuję od samochodu względnej bezawaryjności i niskich kosztów utrzymania.



Chciałbym zapytać, czy biorąc pod uwagę moje powyższe oczekiwania, Matiz będzie w stanie je spełnić?


Przede wszystkim:

Czy jest jakiś przebieg graniczny, po którego przekroczeniu samochód zaczyna się psuć pod względem mechanicznym i robi się z niego "skarbonka" a nie pojazd do przemieszczania się?

Czy Matiz często zawodzi ?

Czy Matiz nada się na dłuższą trasę w 1 lub 2 osoby kilka razy w roku?


Czy mogę oczekiwać po Matizie, że nie stanie mi w trasie? Słyszałem, że potrafi gubić płyny lub sprawiać niespodzianki, które go unieruchomią.


W jakim przedziale cenowym powinienem się rozglądać aby samochód można było użytkować bez większych problemów przez kilka lat? Szukam modelu bez wyposażenia jak ABS czy poduszka.



Bardzo proszę o podpowiedź i poradę. Od jednych słyszę, że Matiz jest do kitu a od innych, że jest idealny i prawie niezawodny.


Pozdrawiam i liczę na poradę.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Wto 16 Paź 2012, 21:42
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Porada - Matiz


kupno matiza to ... rozsądny zakup. nie jest przesadnie awaryjny Wink ale ... wszystko jest kwestia znalezienia dobrego egzemplarza. najjbardziej trzeba uważać na "rudą"- lubi progi, maskę silnika i dolne krawędzie drzwi. w silniku - najbardziej awaryjny jest aparat zapłoowy. na szczescie częsci są tanie Wink raz na jakiś czas można darować jakąś awarię (przez 90 tys przebiegu- miałem jedną - amortyzatory z tyłu padły po 70 tys km)
koszty utrzymania- mała pojemność= niskie ubezpieczenie+ dość niskie spalanie (ok 5,5-6 litrów benzyny)
co do komfortu- nie jest tak źle- codziennie dojeżdzałem ok 50 km w jedną stronę i nie czułem bólu Wink
a dłuższe wyjazdy- też matiz da rade Wink raz zrobiłem trase białystok- poznań i z powrotem w ciągu jednego dnia Wink byłem zmęczony ale dałem rade Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sro 17 Paź 2012, 00:25
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Porada - Matiz


Witam,

I ja się dorzucę do tematu. Otóż mój Matiz 0.8 nigdy mnie nie zawiódł (wersja LIFE) zrobiłem nim 70tys. km bez najmniejszej usterki, z tym, że kupiłem go jako nówka z salonu to i też od początku wiedziałem co mam. Zawszę odpalał, nawet w najcięższych mrozach palił na tzw. cyknięcie.
Jeździłem głównie po mieście i kilka razy trasa z Poznania do Warszawy.
Jedynie co, to jeszcze na gwarancji pękła przednia szyba (wada fabryczna w większości matizów) i potem jeszcze raz pękła, niestety juz po gwarancji.
Co do spalania to ok. 7l w mieście, a na autostradzie przy 130km/h (maks. prędkość) to i 9l, a przy spokojnej jeździe ok. 80-90 km/h to 5/6l./100km.
Jeszcze co to tak, jak kolega wyżej napisał gniją progi i u mnie też rdza ich nie oszczędziła.
Ogólnie autko obrotne po mieście, oszczędne, części nie drogie, dość wygodny, ale trochę przykrótkie fotele. Bagażnik mimo, że nie duży to i tak pomieścił zakupy lub wózek dziecięcy (ale ze zdjętymi kołami z jednej strony, aby móc domknąć bagażnik).
4 osoby spokojnie mogą podróżować i silnik daje radę...

Pozdrawiam.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sro 17 Paź 2012, 05:29
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Porada - Matiz


Ja z racji że mam 192 cm wzrostu w matizie oparty jestem kolanami o kokpit. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na pracę skrzyni biegów bo dwójka może ciężko wchodzić lub zgrzytać. Najgłupsza jest wymiana tarcz hamulcowych bo trzeba całe łożyska i piastę demontować.
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Matiz »

Opinie o samochodach Daewoo Matiz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Matiz ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System