Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Matiz ) Olej, rozrząd etc...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaes2000

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Matiz 2003
Piwa: 0/10
Wysłany: Sro 16 Lis 2011, 22:02
Temat postu:

Olej, rozrząd etc...


Witam, mam jeszcze pytanka, jaki polecacie olej silnikowy i przekładniowy do Matiza rocznik 2003 przebieg 65kkm. Poprzedni własciciel w silniku używał Castrol syntetic, w skrzyni raczej nie był zmieniany. a co sądzicie o 5W30 Daewoo? I ile litrów wchodzi w Matiza?/ Źródła podają 2,7 lub 3,7l. A przekładniowy to może być Midland “SYNQRON ” SAE 75W-85? znalazłem je na alledrogo, polecają go do matiza. I czy 2 butelki litrowe wystarczą żeby się przelało, bo instrukcja pisze że wchodzi 2,1, czy trzeba kupowac trzecią? A jeżeli chodzi o rozrząd, jest kilku producentów, który polecacie?
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sro 16 Lis 2011, 22:42
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Olej, rozrząd etc...


o ile pamietam do matiza wchodzi 2,5 l litra oleju (do silnika) i 2 litry do skrzyni Wink o ile do silnika musisz kupic i tak 3 litry do do skrzyni w zupelnosci wystarczy 2 litry Wink to co podaje producent to lekka przesada Wink wymiana oleju w skrzyni wg producenta byla przewidziana co 40 kkm a wiec raczaj poprzedni wlasciciel go zmieniał (pierwszy raz po 10 kkm, a nastepny po 50 kkm) Wink a co do samego oleju- ja stosowalem olej castrol magnatec 5w40 (do silnika) i Syntrans 75W-85 i było ok Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kaes2000

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Matiz 2003
Piwa: 0/10
Wysłany: Sro 16 Lis 2011, 23:02
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Olej, rozrząd etc...


Dzięki, a może wiesz jakimi kluczami odkręca się korki spustowe i kprek do wlania oleju przekładniowego?
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 01:21
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Olej, rozrząd etc...


No witam u mnie w matizie wchodziło idealnie 2.7L (olej na bagnecie po środku miedzy znakami min. a max.), bo są tacy co leja do znaczka max to wtedy prawie 3L wejdzie, ale tak, jak piszę przy zalaniu pośrodku znaczników to wchodziło 2,7L. Nalewałem LOTOS Semisyntetik (ten w srebnej butelce).

Co do kluczu to nie chcę Ci skłamać więc rozmiarów nie podam, ale z tego co pamiętam to silnik: klucz oczkowy płaski, skrzynia jakiś imbus.

W skrzyni wymieniałem przy 40.000 i jak kupowałem to mi mówili, że matizy fabrycznie mają zalany olej od automatów i taki mi polecili.
Kupiłem ELFMATIC G3 i z tego co mówiła instrukcja wchodzi 2.1L, ale żal mi było tracić kasę na ten 3 litr tylko do 100ml., więc kupiłem tylko 2L.
I faktycznie spuszczonego było prawie te 2.1l, wiec z obawą nalewałem tylko 2 litry, ale wszystko grało ładnie biegi wchodziły i skrzynia cicho chodziła, więc zarówno olej, jak i jego ilość spełniły swoją rolę.

Gdybyś nalewał i czekał do przelania to po nalaniu 2 litrów na pewno się nie będzie przelewać otworem.
Żeby mieć dostęp do skrzyni (korków) musisz odkręcić metalową osłonę i będą 2 korki spustowy i zalewowy. Do zalania potrzebna jest tzw. strzykawa, czy jak to się tam nazywa, bez tego można sobie poradzić lejkiem i wężykiem, ale trzeba lać od góry ponad silnikiem i są potrzebne 2 osoby, a ze strzykawą spokojnie od spodu i samemu.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kaes2000

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Matiz 2003
Piwa: 0/10
Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 16:58
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Olej, rozrząd etc...


Dzięki Cyfrowy, chociaż muszę przyznać, że jestem trochę zaskoczony, bo oleje do automatów to klasa Dextron. Tak samo jak do wspomagania i pierwszy raz słyszę, że stosuje się je w manualach. Smile A co do wlewania oleju mam lepszy patent niż kupować strzykawę czy lejek i 2 osoby- plastykowa butelka po płynie do mycia nazcyń z Biedronki z założonym na korek kawałkiem wężyka ok. 15 cm i radzisz sobie sam. Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 16:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 18:03
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Olej, rozrząd etc...


o ile pamietam to klucz oczkowy 17 lub 19 i imbus 10 lub 12 Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
kaes2000

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Matiz 2003
Piwa: 0/10
Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 18:14
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Olej, rozrząd etc...


A nasadowym nie podejdzie? Oczkowe raczej kojarzą mi się z niedużym momentem... aha, a jest tam podkładka którą trzeba wymieniać za każdym razem czy sam "wielorazowy" korek?
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 20:49
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Olej, rozrząd etc...


nie ma zadnej podkladki Wink a nasadowy klucz bedzie dobry ale trzeba uwazac zeby nie zerwac gwintu Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 22:38
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Olej, rozrząd etc...


No witam,

Nie jestem ponad przeciętnym znawcą mechaniki, więc jak kupowałem olej do skrzyni to słucham opini sprzedawcy, a on mi wyjechał, że podobno tak jak pisałem fabrycznie lali jakiś olej do automatów i że z reszta poznam to po kolorze spuszczanego oleju bo będzie czerwony (ponoć kolor oleju do automatów) i faktycznie był czerwony i że z tym olejem lepiej biegi wchodzą i ciszej skrzynia chodzi.

Zaufałem i kupiłem taki, jak na załączonym obrazku:

http://allegro.pl/elfmatic-g3-dexron-iii-olej-do-przekladki-i1937717946.html

No faktycznie G3 oznacz Dextrona III.

Nie namawiam to tego oleju, ale opisuje moje doświadczenia.

Nie wiem, jaki faktycznie olej powinien być, ale wiem, że po zalaniu nic złego się nie stało, a skrzynia zachowywała się b. dobrze, nie furczało, nie zgrzytało, biegi wchodziły gładko, więc chyba olej sie nadał.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Pon 21 Lis 2011, 19:52
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Olej, rozrząd etc...


producent zaleca olej 75w85 do skrzyni- nie podajac wlasciwie producenta oleju Wink tak jest napisane w ksiazce gwarancyjnej oraz w ksiazce wkl Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Matiz »

Opinie o samochodach Daewoo Matiz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System