Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Tico ) problem z gasnącym tico



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Tico ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrek1110

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: GOLF IV i Tico
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Sty 2011, 13:51
Temat postu:

problem z gasnącym tico


Witam mam problem ze swoim autkiem a dokładnie z Daewoo Tico w trakcie jazdy auto w momencie gaśnie odczekam pare minut odpali i tak cały czas tyle ze raz uda mi sie sporo przejechac a drugi raz co chwile gaśnie. wymieniłem kable zapłonowe , mam nowe świece nowe filtry i nic stacyjka tez jest ok. Podobno coś z prądem. Prosze o pomoc bo jestem tu nowy może juz były poruszane takie tematy
Powrót do góry
MEDION

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Renault Clio 1,5 dCi
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 31 Maj 2011, 11:08
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) problem z gasnącym tico


Miałem taki przypadek.
Odpowiedzialna za to była, raz pompa paliwa - nie dawała odpowiedniej ilości paliwa, drugim razem pływak w gaźniku się zawiesił i paliwo w gaźniku w mig wypalał i nie starczało mu na prace na wyższych obrotach.
Jechałem 40/-50 km/h i zaczął gasnąć, bo paliwa w komorze pływaka było za mało. Zanim pompa paliwo napompowała, to silnik zagasł.

Napisz, jak rozwiązałeś problem?
Powrót do góry
gadu-gadu
Sampo0

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD, NubiraII 1.6 sx
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 18 Lip 2011, 20:23
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) problem z gasnącym tico


w aparacie zapłonowym jest moduł, wymień go i znowu będziesz śmigał
_________________
stilo 1.9 JTD, 115 KM , Nubira II 1.6 sx, 105 KM
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 00:04
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) problem z gasnącym tico


Z powodu gaśnięcia wymieniałem kiedyś cewkę w aparacie zapłonowym, modułu nie ruszałem.
Powrót do góry
jerzy_2000

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morąg
Posiadane auto: TICO 00 SV
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 13:10
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) problem z gasnącym tico


Sampo0 napisał:
w aparacie zapłonowym jest moduł, wymień go i znowu będziesz śmigał


Miałem taki przypadek -TICO gasło nagle po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Powtórne uruchomienie możliwe było dopiero po ostygnięciu silnika. Pomogła wymiana aparatu zapłonowego -wadliwy był czujnik Halla.
Pozdrawiam.
_________________
jerzy2000
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 13:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KrisTo27

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Skoda,Tico
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 16:19
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) problem z gasnącym tico


Witam.od kilku tyg jestem posiadaczem tico..od 2 dni mam problem, jak zimny to zapali,pochodzi chwile i gasnie:(znow zapali i jak wciskam gaz to gasnie..tak jakby sie dusil..dzis kolega wlal paliwa bezposrednio do gaznika i zapalil nawet ladne obroty mial ale do czasu az sie skonczylo paliwo..dodam ze wymienilem przewody, zaworek pcv,i dalej to samo Rolling Eyes chcialem wyregulowac obroty no ale nie moge znalezc sruby regulacji Crying or Very sad wie ktos gdzie sie znajduje ta srubka?
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pon 17 Paź 2011, 20:34
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) problem z gasnącym tico


A filtr paliwa kiedy był zmieniany?
Czy paliwo dochodzi do gaźnika? Ściagnij przewód i sprawdź.
Czy pompa paliwa nie jest zaolejona? (dookoła niej czy jest sucho?)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
KrisTo27

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Skoda,Tico
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 17 Paź 2011, 22:55
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) problem z gasnącym tico


Zmienilem filtr paliwa(faktycznie byl zasyfialy)zalożylem zamiennik..od maluszka Cool zrobilem próbę i wyjechalem za podwórko..ale juz nie wjechalem Confused nie mogł zalapac tak jakby paliwa nie bylo.chwile temu bylem zobaczyc i tikuś za pierwszym razem zakrecił :)ma nierowne obroty jakby tak podkręcic troche tylko czy jest taka mozliwosc???ta regulacja mieszanki to musi byc mocno dokręcona czy jak?kreciłem troche i wkoncu nie wiem jak powinno byc..POZDRAWIAM Wink
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 18 Paź 2011, 21:36
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) problem z gasnącym tico


Wielce prawdopodobne że to pompa paliwa Ci szwankuje. Jak Ci jeździł chociaż trochę to nie ruszał bym regulacji składu mieszanki. Chociaż Ticusia mam od 10 lat (na pewno u mnie dożyje ostatnich chwil) Crying or Very sad Wink to jeszcze nie rozbierałem gaźnika. Jedynie co to wymieniałem oring w "automacie ssania" przy gaźniku.
Śrubą regulacyjną składu mieszanki powinieneś przekręcić max jeden obrót w lewo lub w prawo. Jeśli nie było różnicy to powrócił bym do pierwotnych ustawień.
Nic więcej nie przychodzi mi do głowy, chyba że przedstawisz własne spostrzeżenia to wtedy co kilka głów to nie jedna..... Wink
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
KrisTo27

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Skoda,Tico
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 26 Paź 2011, 12:43
Temat postu:

Re: ( Daewoo Tico ) problem z gasnącym tico


Witam ponownie..Troche zabawy miałem z tym moim tikusiem Wink no ale wkońcu moglem wyjechac ...przejechałem ponad 2km no i wrocilem,troche ma nierowne obroty,no ale może tak musi byc ?Wkażdym razie jezdzi,a więc..oczyściłem kopułkę( była troche zaśniedziała)przedmuchnąlem węzyk ten co idzie ze zbiornika do pompki,przyznam ze ciezko bylo,az wkoncu bylo slychac odglos powietrza w zbiorniku Smile potem sprobowalem odpalic i zapalil ladnie na ssaniu chodzil,no ale jak chcialem wcisnać gaz to dusil sie Rolling Eyes tak bylo za kazdym razem kiedy schodzil z ssania.Ostatnie co sprawdzilem to byl ten zaworek pcv czy jakos tak..wyjąlem go obejrzalem i szczerze powiem nie wiedzialem czy dobry czy nie(nowego nie mialem)dmuchnalem z jednej i z drugiej strony i bylo tak samo.Rozebralem go tam jest sprezynka troche ja scisnąlem tak dla proby,potem zlozylem spowrotem okleilem tasma i jak dmuchnalem to w jedna strone mozna bylo a w druga nie..wlozylem spowrotem i zapalilem tikusia Laughing to chyba bylo to bo od tej pory silnik cyka Wink

ps:ponoc ten zaworek nie jest rozbieralny,no ale u mnie jakos sprawdzil sie.Naprawa odbyla sie tanim kosztem.Mechanik za samo obejrzenie krzyknal 2setki Mad troche obroty mnie martwia ale sprawdze ta regulacje mieszanki.Pozdrawiam..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Tico ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Tico »

Opinie o samochodach Daewoo Tico - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Tico ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System