Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęściksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo ) Szkoda całkowita a nowa instalacja LPG

postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaro83V02

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabełków/Śląskie
Posiadane auto: Daewoo Tico
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2013, 16:56
Temat postu:

Szkoda całkowita a nowa instalacja LPG

Witam wszystkich. Mam taką sprawę otóż 3.II.2013 doszło do kolizji z moim ticusiem. Babka jechała sieczentem wpadła w poślizg i wyhamowała na moim przodzie. Dodam tylko tyle że mój ticuś stał w miejscu (był zaparkowany na poboczu drogi). Wszystko obyło się bez kłopotów bynajmniej na razie spisaliśmy dokument o wyrządzonej szkodzie obyło się bez policji. Sprawę zgłosiłem do TU w którym miała ubezpieczony samochód owa pani czyli PZU i dzisiaj tj 12.II.2013 pojawił się rzeczoznawca. Szkody w ticusiu nie są aż tak straszne (prawy błotnik nadkole prawy reflektor maska belka górna i środkowa zderzak i migacz). Rzeczoznawca stwierdził szkodę całkowitą i wycenił wartość auta wg Eurotaxu na 1600 zł (sprawdzałem tyle jest) po czym powiedział wartość wraku 400 zł 1200 do wypłacenia. Szkopuł tkwi jednak w czym innym. Otóż zaraz po zakupie auta zamontowałem w nim instalację LPG a dokładnie było to 31.X.2012 udokumentowane fakturą.
W związku z czym mam takie pytanie czy ta instalacja nie podnosi wartości auta i czy jeżeli jest stwierdzona szkoda całkowita to nie powinna być wyższa kwota w związku z tym (dodam że rzeczoznawca został poinformowany o nowej instalacji). Proszę o odpowiedzi jeżeli ktoś już miał podobne doświadczenie.
Z góry dziękuję jaro83V02
Powrót do góry
henry44

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Ustka
Posiadane auto: lanos
Wysłany: Czw 14 Lut 2013, 22:55
Temat postu:

podnosi

Moja żona podczas oberwania chmury we Włocławku wpadła na nieoznakowana wysepkę w centrum miasta. Wezwaliśmy Policję. Ustnie potwierdzili że to wina firmy dokonującej przebudowy ulicy. Byli ubezpieczeni w warcie i Warta wyliczyła że wartość naszego 20 letniego SAAB-a przekracza koszt dwu nowych opon i dwu nowych felg (były to felgi oryginalne aluminiowe). Próbowali wmówić że to stary samochód i amortyzacja zgodnie z ich wyliczeniami to 800 zł. Nie zgodziłem się podając argument że opony były nowe i jako element bezpośrednio związany z bezpieczeństwem jazdy nie może podlegać amortyzacji. Myślę że tak samo należy interpretować zakup nowej. Nie tylko dlatego że została kupiona w ubiegłym roku, ale że mysi być zawsze sprawna i nie podlega amortyzacji.
Powrót do góry
jaro83V02

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabełków/Śląskie
Posiadane auto: Daewoo Tico
Wysłany: Pią 15 Lut 2013, 17:39
Temat postu:

Re: ( Daewoo ) Szkoda całkowita a nowa instalacja LPG

No ciąg dalszy mojej historii z PZU. Otóż po paru dniach (musiałem się upomnieć ) dostałem od PZU e-maila tzw "wycenę pojazdu" (nadal oczekuje na kosztorys naprawy,ale podobno mają jakąś awarię z systemem i mają wysłać 18.II.2013), ale do rzeczy.
W wycenie pojazdu:
1 Stan pojazdu - poniżej przeciętnej (jestem bardzo zdziwiony ponieważ poza paroma ogniskami rdzy wiadomo rocznik 97 ten samochód jest w 100% sprawny zadbany itd itp nie ma się do czego doczepić) nie wiem jak powinien wyglądać samochód żeby został sklasyfikowany jako przeciętny nie wspominając już o jakimś wyższym standardzie to nie jest auto z roku 2013
2 Notowanie Eurotax (baza danych 2013.02) PLN 600 (nie wiem czy można kupić tico za 600 sprawne w takim stanie) podejrzewam że nawet malucha w tej kwocie mógłby być problem dostać oczywiście sprawnego
3 Wartość wyposażenia dodatkowego PLN 0 (Nie wiem co by można zaliczyć do wyposażenie dodatkowego ? Bo jeżeli można doliczyć radio cd + tylna półka z głośnikami no to zostało to pominięte, jeżeli nie można to ok nic więcej w nim nie mam
4 Wartość instalacji gazowej PLN 958 (tak jak pisałem instalacja została założona 31.X.2012 czyli 3,5 miesiąca użytkowania i zostaje wyceniona na trochę więcej jak połowa swej wartości (przypominam koszt instalacji 1600 zł)

Tak jak wcześniej napisałem czekam na jeszcze jeden dokument i sądzę że mam powody się odwołać.

Żeby jeszcze było ciekawiej w ticusiu są jedno sezonowe opony o których rzeczoznawca wie bo robił zdjęcia z miarką bieżnika i akumulator jeszcze na gwarancji.

Jeżeli ktoś miał podobne doświadczenie proszę o radę czy coś wywalczę czy dać sobie z tym spokój a jeżeli tak to proszę o jakieś wskazówki
Powrót do góry
srebrna.strzała

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Lanos 1.5, 1999 r.
Wysłany: Nie 12 Maj 2013, 22:39
Temat postu:

może porada u nich?

Polecam napisać coś na forumprawne.org. Kiedyś uzyskałem tam pomoc w sprawie kupna auta w komisie. Na forum powinien być ktoś ogarnięty w temacie odszkodowania powypadkowe.
Powrót do góry
KarenWillis

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Exeter
Posiadane auto: Audi A4
Wysłany: Pią 11 Wrz 2020, 12:51
Temat postu:

Re: Szkoda całkowita a nowa instalacja LPG

jaro83V02 napisał:
Witam wszystkich. Mam taką sprawę otóż 3.II.2013 doszło do kolizji z moim ticusiem. Babka jechała sieczentem wpadła w poślizg i wyhamowała na moim przodzie. Dodam tylko tyle że mój ticuś stał w miejscu (był zaparkowany na poboczu drogi). Wszystko obyło się bez kłopotów bynajmniej na razie spisaliśmy dokument o wyrządzonej szkodzie obyło się bez policji. Sprawę zgłosiłem do TU w którym miała ubezpieczony samochód owa pani czyli PZU i dzisiaj tj 12.II.2013 pojawił się rzeczoznawca. Szkody w ticusiu nie są aż tak straszne (prawy błotnik nadkole prawy reflektor maska belka górna i środkowa zderzak i migacz). Rzeczoznawca stwierdził szkodę całkowitą i wycenił wartość auta wg Eurotaxu na 1600 zł (sprawdzałem tyle jest) po czym powiedział wartość wraku 400 zł 1200 do wypłacenia. Szkopuł tkwi jednak w czym innym. Otóż zaraz po zakupie auta zamontowałem w nim instalację LPG a dokładnie było to 31.X.2012 udokumentowane fakturą.
W związku z czym mam takie pytanie czy ta instalacja nie podnosi wartości auta i czy jeżeli jest stwierdzona szkoda całkowita to nie powinna być wyższa kwota w związku z tym (dodam że rzeczoznawca został poinformowany o nowej instalacji). Proszę o odpowiedzi jeżeli ktoś już miał podobne doświadczenie.
Z góry dziękuję jaro83V02
Rolling Eyes Better, do what that car appraiser says, Car Insurance Write Off Check is very helpful to check whether your car is written off or not, it is very useful to check the current status of your car. [url]https://cardotcheck.co.uk/insurance-write-off [/url]
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią 11 Wrz 2020, 12:51
Temat postu:

reklama

Powrót do góry
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: