Daewoo

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyksiążkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daewoo Matiz ) Matiz nie odpala - akumulator?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marceli.szpak

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa/Opolskie
Posiadane auto: Daewoo Matiz '01 0,8 - golas
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Sie 2018, 23:36
Temat postu:

Matiz nie odpala - akumulator?


Witam wszystkich.
Problem z matizem jest następujący:
Rano odpalił bez najmniejszego problemu, potem został odstawiony na dosłownie 30 minut. Próba odpalenia zakończyła się niepowodzeniem. Po przekręceniu kluczyka słychać tykanie środkowego przekaźnika w puszce pod maską, kontrolki z bladych robią się (czasami nie) coraz jaśniejsze, czasami słychać pracę pompy paliwa i tyle. Rozrusznik nawet nie próbuje zakręcić. Odpalił dopiero na kablach z innego auta. Pomiary akumulatora (7 lat - w zimie nawet w duże mrozy palił od strzała, garażowany pod "chmurką") są następujące:
Akumulator bez klem i z klemami - 12,65V
Pobór prądu przy wyłączonych odbiornikach - 0,04A (chyba ok)
Po przekręceniu kluczyka w stacyjce pobór prądu - 0,7A - czy tyle może być?
Co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Czy to jest nagły koniec akumulatora czy coś innego nawaliło?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Wojciech8100

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Daewoo Lanos Sedan 1.4 8v 75KM, 2001r, przebieg 78000km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sie 2018, 18:58
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Matiz nie odpala - akumulator?


Aby sprawdzić prostym sposobem akumulator, możesz "wypożyczyć" od kogoś, kto w aucie ma lub ze szrotu o takiej samej lub niewielkiej różnicy AH, tylko zwróć uwagę na to, by klemy nie były w nim odwrotnie, bo nie sięgniesz swoimi. A wcześniej nie paliła się czerwona kontrolka z symbolem bateryjki podczas jazdy?

Napięcie jest ok.
Powrót do góry
marceli.szpak

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa/Opolskie
Posiadane auto: Daewoo Matiz '01 0,8 - golas
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sie 2018, 23:01
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Matiz nie odpala - akumulator?


Kontrolka ładowania się nie paliła więc ładowanie jest chyba ok.
Co do pożyczenia akumulatora, niestety nie mam skąd wziąć takiego samego lub zbliżonego. Szroty też obdzwoniłem i pechowo żadnych już nie mają Confused
Jest jeszcze jedna rzecz którą udało mi się zmierzyć miernikiem, otóż po włączeniu zapłonu, poza wzrostem poboru prądu spada gwałtownie napięcie z tych 12,65V do przedziału między 8V a 9,5V, a jak nacisnę hamulec (w matizie światła stopu zawsze świecą po naciśnięciu hamulca) napięcie spada do prawie 0V. Wystarczy puścić hamulec i/lub wyłączyć zapłon napięcie w akumulatorze znowu wzrasta do tych wcześniejszych ponad 12V. Już powoli kończą mi się pomysły gdzie szukać problemu a nie chcę kupować nowego aku w ciemno.
Chyba że... jak auto nie odpaliło, i próbowałem podłączyć kable okazało się że podstawa na której stoi akumulator w ogóle nie trzyma się karoserii (brak śrub mocujących) tylko ledwo co wspiera się na rurze dolotowej (są razem skręcone bo ta podstawa powinna utrzymywać dolot a nie na odwrót Shocked ) i tak sobie to wszystko latało pod maską bezwładnie.
Czy przypadkiem jakiś mocny wstrząs na dziurawej drodze przyczynił się do nagłego uszkodzenia akumulatora? Evil or Very Mad
Powrót do góry
marceli.szpak

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa/Opolskie
Posiadane auto: Daewoo Matiz '01 0,8 - golas
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Sie 2018, 14:02
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Matiz nie odpala - akumulator?


Dzisiaj odpaliłem Matiza za pomocą przenośnego startera więc mogłem sprawdzić miernikiem ładowanie. Raczej jest dobre bo wynosi 14,3V. Przed odpaleniem sprawdziłem akumulator i miernik pokazywał wartość 12,63V czyli aku trzyma napięcie.
Po odpaleniu włączyłem światła, wycieraczki bo padało i wentylator chodził na pierwszym biegu i nie zauważyłem żadnych objawów które mówiłyby że coś jest nie tak z zasilaniem, kontrolki nie przygasały jak chodziły wycieraczki, kierunkowskazy też "migały" normalnie, bez żadnych zastrzeżeń. Ręce już powoli opadają.
Powrót do góry
Wojciech8100

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Daewoo Lanos Sedan 1.4 8v 75KM, 2001r, przebieg 78000km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Sie 2018, 19:04
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Matiz nie odpala - akumulator?


To, że przy uruchomieniu rozrusznika napięcie spada do ok. 8-9V to normalna rzecz, bowiem cewka zapłonowa i rozrusznik pobierają ogromną ilość prądu. Skoro na kablach od innego auta odpalił, to może masz jakiegoś złodzieja prądu? To musi być prądożerny złodziej. Jakie masz wyposażenie auta? Nie robiłeś ostatnio jakichś modyfikacji typu car audio?

Na Youtube jest poradnik, jak wykryć, że coś zabiera prąd, trzeba przestawić miernik na mierzenie amperażu.

Jak miałem golfa III, to też akumulator stał tylko na podstawce i chyba tak było od fabryki, ale nie wiem, nie wydaje mi się, mimo to nie uszkodził się.

Co do pożyczenia akumulatora, powinien pasować z cinquecento, tico, Seicento i innych tego typu aut, byle klemy się zgadzały.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Sie 2018, 19:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marceli.szpak

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa/Opolskie
Posiadane auto: Daewoo Matiz '01 0,8 - golas
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2018, 10:41
Temat postu:

Re: ( Daewoo Matiz ) Matiz nie odpala - akumulator?


Witam.
Nie znalazłem powodu usterki więc zdecydowałem się kupić nowy akumulator.
Po wymianie aku auto odpala bez problemu, widocznie jakieś wstrząsy nie przymocowanego akumulatora doprowadziły do jego usterki.
Temat zamknięty
Dziękuję wszystkim za pomoc - Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAEWOO Forum Strona Główna -> ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daewoo Matiz »

Opinie o samochodach Daewoo Matiz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daewoo Matiz ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System